(126-650) pomocy strzela i gasnie:(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam po zamontowaniu glowicy obnizonej o niecale 3mm bylo wszytko oki jezdzio sie duzo lepeij ,lecz gdy dzis zalozylem tarczowki(ktore tez niehamuja jak powinny) to zaczal sie dlawic i strzelac z wydechu ,ciekzo mi teraz odpala i jak jzu zapali to jak pierdyknie z rury to az straszy ludzi i nieiwem co jest zawoor nieprawdzalem bo cieply silnik la emoze wy wiecie pozmocie
  
 
masz zaplon modulowy??? normalnie jak takie cos dzialo sie w duzym fiacie, to oznaczalo ze zrypsal sie przewod idacy od modulu do aparatu zaplonowego. nie wiem czy takie cos moze byc w maluchu. chyba w elegantach juz sie to pojawialo.
  
 
Może coś główce się stało?? Zdejmij i oblookaj sprawę!!
  
 
Cytat:
2004-09-20 19:21:19, RedRider pisze:
masz zaplon modulowy??? normalnie jak takie cos dzialo sie w duzym fiacie, to oznaczalo ze zrypsal sie przewod idacy od modulu do aparatu zaplonowego. nie wiem czy takie cos moze byc w maluchu. chyba w elegantach juz sie to pojawialo.



Ja mam to samo ale wymienilem modul i sie znowu tak dzieje. Elektryk niby to robil. Mi sie wydaje ze to ma cos wspolnego z przegrzewaniem sie modulu
  
 
proponuje sporawdzic przerwe na przerywacczu.
  
 
wiec wczorja iweczorem jak jzu silnik ostygl proboiwalem go odplaic i nic nawte na ssaniu niechcial zaskoczyc,wiec meczylem go na gazie i bez (tak na zmiane) i znwo zaczelo sie strzelanie z wydechu( glosne strzelanie) az ogien szedl --koles ogluchl na pare minut i widzial ogien ze 25-30 cm !a malec gdy zapalil to jak trzymalem gdzie na polowie obrotw to jakby chial zgasnac ,a na ssaniu jzu woolgole niechial chodizc pomozcie
  
 
a moze masz zaplon za pozny?
  
 
hmm nieiwem juz sam !jezdizlem i bylo oki a teraz takie nr sa z eodpalic niechce???i nieiwem co jets bede pozniej dziala --jak dam rady, a czy ktos wie czy przy glowicy 3mm zaworki moga sei stykna cz tlokami???bo to jets tez dla mnie wazne??czkema
  
 
eehh zdejmij glowice i sprawdz czy sie stykaja z tlokami, wyjmij aparat zaplonowy- sprawdz platynki, moze sie ultenily? dobre ustawienie zaplonu bym obstawial, albo podmienic na chwile aparat na inny, na pewno sprawny. ostatnio mielismy zonka z enginem a to wlasnie zaplon - platynki. pozdrawiam bobkofilow
  
 
Obstawiam przerywacz na baniak, ja też tak miałem i też ogień szedł z wupeksa Jak zapalisz go to zdejmij wcześniej tą przykrywke z aparatu i obczaj czy iskra skacze, jeżeli tak zmień przerywacz i na pewno będzie gites
  
 
heh witam niemeczcie sie juz dziala a powodem byl wiszacy kabel od cewki do aparatu ktory przygrzal sie do ukladu wydehcowego i niebylo nieraz pradu jzu dizal wiec dzikei i sorki (temat mozna zamknac)