Paliwo w baku ucieka spod smoka na zakrętach - co poradzić??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem się dowiedzieć u źródła (bo ktoś już ten problem przerabiał), ale coś ono dzisiaj nie do rozmowy , więc skorzystam z tego wspaniałego forum.
Co tu dużo pisać - jak w temacie. Ostatnio ujeżdżam Malarią i zupy mam zawsze na dnie. Przy normalnej jeździe jest spoko (poza tym że szarpie i przerywa przy 100kph, ale spróbuje poczyścić gaźnik jeszcze), jednak na długich zakrętach (np. ciasne ronda) zaczyna przerywać już przy niewielkich prędkościach, szczególnie przy wysokich obrotach silnika . Można temu jakoś przeciwdziałać??


ps. Wydawało mi się czy był już podobny temat?

-----------------
oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo
  
 
gaźnik ---> uszczelka nieprzelewka powinna zaradzic
  
 
hmmm... szczeze muwiac to ja nie mam baku w moim ale z tego co panietam to jak ojciec kiedys miał fiaciora (dawno temu jeszcze byłem mały) to zeby wybierał do konca przedłuzył węzykiem smok, ale wczesniej wyczyscił pozadnie bak, bo wiadomo ze na dnie moze byc duzo syfu
  
 
Cytat:
2004-09-23 00:03:21, lukaszc pisze:
gaźnik ---> uszczelka nieprzelewka powinna zaradzic


A mozna coś jaśniej trochę? Bo ja o Maluchu to wiem praktycznie tylko tyle że ma dwa cylindry i jest chłodzony powietrzem .


Myślałem właśnie nad rozwiązaniem stosowanym w myśliwcach podczas II Wojny Światowej (chyba ), czyli właśnie taki luźny wężyk "podążający" za paliwem, ale może ktoś miał inne doświadczenia...
Zbiornik ma niecałe 2 lata chyba (nówke wkładałem wtedy) więc syfu za dużo być nie powinno

-----------------
oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo
  
 
dotankuj kilka litrow
  
 
wlej wiecej paliwa i przestan wkur**** innych
  
 
Cytat:
2004-09-23 00:34:23, kosa131 pisze:
dotankuj kilka litrow


Ale ja tankuje PO kilka litrów - tyle ile potrzebuje, bo nie tylko ja nim jeżdże a nie mam na to żeby komuś zalewać .
No cóż, chyba trzeba będzie uspokoić jazde, co nie będzie proste. Tym padłem moge nadrabiać tylko na zakrętach, więc czeba szybko jakieś full-size autko LPG power zmontować

-----------------
oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo
  
 
i zapytał moderator...
Cytat:
2004-09-22 23:56:37, Race_D pisze:
ps. Wydawało mi się czy był już podobny temat?



a tak poważnie to przerywanie podczas lewych nawrotów spowodowane jest chyba zalewaniem a nie brakiem paliwka...
pod tym adresem na samym dole jest antidotum...
przerywanie