[125p] zegary

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!
Mam takie pytanko.
Ostatnio założyłem nową tablice do mojego fiata(okrągły prędkościomierz). I wydaje mi sie ze on troche przekłamuje.
W porównaniu do starego dodaje z 10 km/h.
Miał ktoś z tym problem ?
Jak to można to naprawić?
I jeszcze jedno.
Gdzie można dostać schemat lub opis podłączania dodatkowych kontrolek na liczniku.
Z góry dziękuje.
  
 
witam.
po 1 : NAPISZ od czego sa te nowe zegary, bo nikt tutaj nie jest wrozka.
po 2: moze ten nowy teraz dobrze pokazuje ?
jak zle dopasowales to licznik moze miec inna przekladnie ( do boba podchodzi k=1000 ).
pozdrawiam
  
 
Te zegary są od dużego fiata (nowszy typ).
Takie jak na tym zdjęciu -> http://www.dioda83.dolsat.pl/zegar.jpg
I są one z dużego fiata ale nowszego chyba ME.
  
 
Stare i nowe zegary z df'a mają taki sam napęd licznika... różnica wskazań dotyczy tylko napędu linki ze ślimaka w skrzyni i zależy od przełożenia mostu....

A do samych kontrolek dodatkowych niestety nie ma schematu trza eksperymentować... wszystkie z tego co pamiętam są podłączane pod środkową kostkę...
  
 
Cytat:
2004-09-26 16:19:54, Wik pisze:
W porównaniu do starego dodaje z 10 km/h. Miał ktoś z tym problem ? .



U mnie jest podobnie, tyle ze sadze ze to jest spowodowane tym ze na szersze felgi zalozylem opony 175/70 i srednica kola nieznacznie sie zmniejszyla, osobiscie mi to nie przeszkadza, bo lepiej jak zawyza niz zaniza
  
 
Po co ci jakies schematy podlaczenia ?? Kable ciagniesz od przelacznikow do srodkowej kostki na okraglych zegarach sprawdzasz ktore to ktore i podlaczasz bezproblemowo . ja u mnie tak robilem i poza kontrolka pasow to dziala wszystko i uwazam ze nie ma nic prostszego