Lampki, lampeczki czyli coś mi nie świeci

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Przejechałem się nocą swoją Lantrą i stwierdziłem że o ile wcześniej słabo był oświetlony zegar prędkości z prawej strony czyli od 100 do 200km/h . To o tyle teraz niby jest ok a nie świeci się podświetlenie pokrętła od ustawień kierunku nawiewu ( szyba kabina itd)
Ktoś się bawił w te podświetlenia będę montował radio więc będę zdejmował konsole środkową ew. jakie żaróweczki i czy duży to problem wymiana??
Nie widziałem tego jeszcze od tamtej strony a w książce nie znalazłem.

A może to coś innego? Przy elektryce nikt nic nie grzebał ale ta konsola była już demontowana.
  
 
obrotomierz+prędkościomierz są oświetlone 4 żarówkami dużymi i 3 małymi. Nawiewy to 2 żarówki małe i jedna w przełączniku (powietrze z zewnątrz lub cyrkulacja wewnętrzna) - jeśli chodzi o dostęp do nich to są na wierzchu (nie wiem jak ta w przełączniku bo nie rozbierałem). Sama wymiana to gdzieś około godziny pracy.
  
 
A ja mam nieco inny problem w sumie to brdzo błachy, ale również z lampeczkami w Ponym.
Wcześniej przy przekręceniu stacyjki zapalały mi się kontrolki oleju i ładowania akumulatora i po zapaleniu silnika gasły, czyli wszystko OK. Kontrolka hamulca ręcznego równiż działała bez zarzutu.
W pewnym momencie po przekręceniu kluczyka w stacyjce poza kontrolkami oleju i ładowania zaczęła się również zapalać słabym światłem kontrolka hamulca ręcznego znajdująca się pomiędzy tymi dwiema kontrolkami. Po odpaleniu silnika wszystkie 3 gasną. Kontrolka ręcznego działa bez zarzutu. Po uruchomieniu również lampka ręcznego działa jak należy czyli zaciągam - świeci, opuszczony - nie. Tylko pytanie dlaczego na starcie zapala się lekko z lampkami oleju i ładowania? Rozebrałem tę część z licznikami posprawdzałem wszystkie żarówki działają, nie ma żadnych połaczeń na ścieżkach lutu. Może ktoś potrafi coś doradzić?
  
 
stary.. ja mam auto jezdzone od 3 lat.. rocznik 2000... i zegary ledwo świecą.. a konsola nie świeci w ogóle.. i co >?
  
 
Cytat:
2004-12-09 13:23:31, doogas pisze:
stary.. ja mam auto jezdzone od 3 lat.. rocznik 2000... i zegary ledwo świecą.. a konsola nie świeci w ogóle.. i co >?


no to czad . Mój Poniak ma 12 lat, ale nie lubię jak coś w aucie nie działa. Każdy detal staram się naprawiać jak to się mówi "na pniu "
  
 
Cytat:
2004-12-09 13:36:31, Wampun pisze:
no to czad . Mój Poniak ma 12 lat, ale nie lubię jak coś w aucie nie działa. Każdy detal staram się naprawiać jak to się mówi "na pniu "


Doogas jest po prostu pragmatyczny , nie ma czasu na pierdoły
  
 
do Wampun->
na wszelki wypadek sprawdź poziom płynu hamulcowego ale przyczyna raczej leży w zegarach. gdzieś może brakować masy, najprędzej nie łączy przy kostkach licznika. dla pewności odłącz kabel przy rączce ręcznego.
  
 
Dzieki Zabel. Pokombinuję i napiszę co mi wyszło.