ZIMA....OPONY ZIMOWE CHWALIC SIE :D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przyszla zima. Zdjalem te lyse HANKOOKI w koncu.
Zakupilem komplet MICHELIN ALPINE w rozmiarze 175/70 R13.

Chwalic sie kto co ma
  
 
Ten sam rozmiar,tylko z przodu nowki fuldy,a z tylu to co zostalo po zeszlych zimach czyli nasza debica.Na wszelki wypadek mam jeszcze lancuchy,bo nigdy nic nie wiadomo
  
 
może nie na temat (trudno się chwalić)
dębica ale nowa
  
 
A ja mam Hankooki z przodu-zarabiscie sie na nich jezdzi w glebokim sniegu, gorzej na asfalcie, a z tylu mam Good Yeary jakies Winter czy cos tam takiego juz nie pamietam
  
 
a ja mam 185 R14 Continental ( zimowki of course ) i bardzo dobrze mi sie jezdzi!
  
 
ja się bujam już ostatni sezon na Firestonach ostatni bo są już stare ale zajebiście dobre więc następne też będą Firestony
  
 
a ja jezdze na oponach-nalewkach za 60zł sztuka. 175/60/13 o ile sie nie myle.. i wbrew negatywnym opiniom na temat nalewek jestem bardzo mile rozczarowany. Nie ma zadnego problemu z hamowaniem ruszaniem itd. i niewazne czy to lód czy śnieg. Uważam ze to był bardzo dobry zakup bo komplet nowych zimówek za 240zł to jak za darmo. Nie wiem gdzie są nalewane i co za rodzaj gumy.. ale na prawde jestem pod wrazeniem. jesli miałbym pewność ze letnie tez sa tak dobre kupilbym bez zastanawiania.
  
 
A ja zakupiłam Frigo nówki bo na takie było mnie stac. Na razie nie narzekam, choć nie było jeszcze możliwości sprawdzenie dokładnego heheh, ale jestem dobrej myśli ))
  
 
Też mam Frigo drugi sezon i nie narzekam - jak na razie się sprawdzają
  
 
Ja mam barumy i są ok
  
 
Ja mam oponki Firestone Road King W101 w rozmiarze 175/70 R13, to jest juz ich chyba 4 sezon ale jeszcze daja rade
Najlepsza zimowka (ktora mialem okazje testowac) jest Goodyear Ultra Grip 6-naprawde dobra gumka
  
 
Ja na zimę zakładam Kormorany 155/70 R13. To już ich drugi sezon. Kupiłem je używane ale prawie nie chodzone (cena była okazyjna ).Jak narazie to nie narzekam. Tylko mój Hultaj wygląda na nich jak pokraka . Dobrze, że zima nie trwa cały rok bo 14-tki czekają w garażu.
  
 
Trzeci sezon zimowy jeżdżę na FireStone RoadKing W101 155R13.
Potwierdzam dobrą opinię o tych oponkach
  
 
w moim hultaju zamontowałem: przód i tył dębica frigo 175/14przód i 185/14 tył i jest całkiem dobrze choć mogło by być lepiej UWAGA na głeboki śnieg! a "dupą" zamiatam tak jabym miał latowe a nie zimowe
  
 
mam 155/80 /13 Dębica Frigo i nie kupię nigdy w życiu innych gumek !! sprawdzają się świetnie w górach (rok temu byłem kilka razy w Krynicy i w Zakopcu - nie było problemów z wyjechaniem pod strome górki zasypane śniegiem).
mam je już trzeci sezon i jeszcze ze dwa pojeżdze na nich spokojnie.
jedyny minus to współczynnik maxymalnej predkości - tylko do 160 km/h....
aż serce ściska,że nie mogę depnąć "do dechy" ...
  
 
Zima troche niebezpiecznie...Za to w miejscu to robie pod 160 bez problemu
  
 
hmm 205/50 15" Dunlop winter sport - stary model M2 od lat nie moge się przedstawić na nic innego miaęłm barumy, Klebery, pirelli no ale obiektywność to nie jest moja mocna strona z tyłu mam nokiany.

ps. doogas - uważaj na nalewkach nie nagrzewaj ich za bardzo sa bardzo czułe na ostra jazdę zwłaszcza jak temp. na plusie kilka winkli i można bieżnik zostawić.
  
 
14' Firestone za 160 zł/szt. z wymianą i wyważeniem
  
 
Ja jezdze na Kormoranach Snow Pro 175/70/13 i sa calkiem niezle, to juz moj drugi sezon na nich i mysle ze jeszcze ze trzy sezony pzredemna
  
 
Ja jeżdziłem już na Dębicach Frigo, Pirelli Winter Direzzionale, a teraz mam oponki Sava Eskimo S3. Najbardzij hardcoreowe były Pirelli, jeżdżą nadal na Seacie Ibiza mojego kolegi i po prawie 6 latach od zakupu spisują się doskonale (mimo tego, że oponiarze sugerują częstsze wymiany zimówek - rzekomo guma szybciej się starzeje).
O Dębicach też nic złego nie mogę powiedzieć. Savy też utrzymują się na przyzwoitym poziomie A cena jest bardzo przyjemna