Pomoc w odblokowaniu GPS Harman/Kardon 200 - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ale chyba widze maly problem.Kiedy przed odblokowaniem mialem dostep do plikow zainstalowalem sobie na SD auto mape.Bylo git tylko nie dawala dziwkow i nie mogla znalesc sygnalu GPS.Czy teraz tez tak bedzie??
  
 
I tak jak bylo, po instalacji na SD auto mapy nie ma sygnalu GPS.Caly czas szuka i szuka i znalesc nie moze
  
 
Dzieje się tak ponieważ odbiornik GPS nie może znaleźć sygnałów z satelitów - minimum muszą być 3 (3 płaszczyzny) aby mniej więcej pokazał pozycję. Musisz doinstalować sobie programik (np. QuickGPS) za którego pomocą będziesz mógł pobrać aktualne pozycje satelitów. Dzięki temu odbiornik szybko złapie sygnał. Jednorazowe pobranie danych z współrzędnymi satelitów wynosi kilka KB, a współrzędne starczają na niecały tydzień. Aha, i jeszcze jedno - to jest nawigacja więc nie ma dostępu do neta przez GSM, także musisz podłączyć navi kabelkiem do kompa, a na kompie musisz mieć program Active Sync który służy do połączenia z urządzeniem.
Potem już musisz tylko odpalić ten programik i pobrać dane.
PS. Tylko nie wiem czy od razu po połączeniu z kompem navi uzyska dostęp do neta, wydaje mi się że trzeba troszkę pokonfigurować.


Jak nie będziesz mógł sobie poradzić, to zapraszam na forum do którego link znajdziesz w mojej sygnaturce. Albo jak chcesz to mogę tam napisać w twoim imieniu. W końcu jestem tam administratorem więc nie będzie żadnego problemu
Chłopaki na pewno szybko to rozwiążą


[ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2010-12-04 12:41:18 ]
  
 
Dzieki Maylo. Co do tego programu to nie moge znalesc nic do windowsa CE a jak juz cos znalazlem to chyba nie dziala albo dziala tylko ja nie umiem tego ugrysc. ale powiem tak.Oryginalnie na tej navi mam wgrany chyba to IGO i tam jest opcja pokazywania czy znajdowania satelit. Sa jakies wykresy slupkowe itp. I tam pokazalo mi teraz 3 slupki i jak przeskoczylem na mape to bylo ok, sygnal GPS by ale w tej mapie brak polski i bylo czyste pole. Po przeskoczeniu na auto mape cisza.... Juz mi rece opadaja.A na stronce jestem i narazie sie rozgladam, dzieki wielkie
  
 
Maylo temat zlapania sygnalu GPS rozwiazany.W auto mapie ustawilem recznie port Auto (com7) a predkosc odczytu na 57600 bps i po kilku sekundach palenia tytoniu w oknie i trzymaniu w reku navi, sygnał sie złapał.