1.6 GLI mulasty?? - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wracając do mulastego ATU. wymieniłem kolektor na ten od GSI, hmm, no cóż, taa, sam już nie wiem i czy ta zamiana z przełożeniem mogła mieć wpływ na zakłócenie pracy lambady albo kompa albo czegoś innego bo pali 16 LPG świeżo założonego po regulacji-mam znowu jechać na regulacje? 16-18 to mi pali fiat ale za to jak idzie
  
 
Cytat:
2005-09-23 02:12:50, Grzech pisze:
To oznacza, że czas na wizytę TUTAJ



Sworzeń wahacza. Już nie pływa, teraz trzyma się jak A3 sportback
  
 
odgrzane nie smakuje najlepiej, niemniej jednak może ktoś wypowiedzieć się na temat komputera w GLI a konkretnie czy jest on przystosowany do przestrojenia? wszędzie ten cip cip tjuning-podatny?
  
 
Do panów którzy pozbyli się blaszki w puszce filtra w GLI
Czy po dłuższym okresie użytkowania coś się zmieniło?
Sam jeszcze tego nie uczyniłem ale zamierzam.
  
 
nic się nie zmieniło, chyba że jesteś podatny na autosugestie
  
 
Cytat:
2006-04-28 14:28:06, PLUS98 pisze:
nic się nie zmieniło, chyba że jesteś podatny na autosugestie



Jak sie nie zmieniło, jak sie zmieniło, teraz częściej zmieniasz filtr bo się brudzi mocniej , a tak na serio to jest delikatnie odczuwalna różnica, jest bardziej żwawy przy wyższych prędkosciach nie reaguje już tak ospale na pedał gazu, no ale przynajmniej u mnie trochę mu się przełyk powiekszył.
  
 
Cytat:
nic się nie zmieniło, chyba że jesteś podatny na autosugestie


U mnie na benie czuc wyrazna roznice, filtr zmienilem zaraz po wy***niu blaszki i do tej pory (5tysi km) nie jest szczegolnie brudny.
Spalanie... nie mam pojecia, raczej bez zmian, bardziej zalezy od stacji na ktorej tankuje
Elastycxznosc... na LPG i benie zmienila sie na plus, moge jechac 50km/h, wrzucic piatke i nie ma zadnego buczenia ani drgan.

Aha, instalki LPG po wyrzuceniu blaszanego badziewia nie regulowalem.

[ wiadomość edytowana przez: KANAL dnia 2006-04-28 20:20:01 ]
  
 
po wywaleniu blaszki, termostatu i powiększeniu rury dolotu potrzebna była regulacja gazowni, wzrosła dynamika, spalanie to samo, no i dzwięk silnika jest fajniejszy
  
 
Odnośnie tej regulacji mam pytanie, reset kompa nie wystarczy przecież to od sondy idzie wszystko i przez kompa jest dopasowywane?
  
 
Przez sonde ustawia ci mieszanke na wysokich obrotach poprzez silnik krokowy od LPG, wolne obroty nadal są ustawiane śrubą regulacyjną na parowniku.
  
 
W takim razie ze śrubą sobie poradze.

Cytat:
2006-04-28 14:28:06, PLUS98 pisze:
nic się nie zmieniło, chyba że jesteś podatny na autosugestie


Autosugestia nie jest niczym złym ciałbym za każdym razem wsiadać do poldka z uczuciem, że jest lepiej.
Miałem jedną sytuacje odnośnie wrażeń z jazdy. Oddałem poldka do naprawy gdyz z winy zaworów sprężanie wynosiło 7,9,9,10. Czekając na odbiór uświadomiłem sobie, że jednak strasznego przrostu mocy nie uzyskam i z takim nastawieniem pojechałem po niego. Może to przez to, że rezerwa się świeciła i chciałem dojechać do domu nie cisnąłem go aż tak, więc pogodziłem się z jego mułowatością. Natomiast jak ojciec wsiadł poczuł poprawe. Potem ja się przejechałem faktycznie jakby żwawszy. Tak czy inaczej liczby nie kłamią z 16L na 100km spalanie spadło do 13L.
  
 
DELTA9, sciagnij TEN filmik, tak przyspiesza zdrowy Atu 1.6 Abimex po wyrzuceniu tej blaszki i ustawieniu termostatu na zimne powietrze.

[ wiadomość edytowana przez: KANAL dnia 2006-04-30 13:36:09 ]
  
 
Po wywaleniu blaszki wyraźnie odczułem większą elastyczność.Narazie nie mogę nic powiedzieć dalej gdyż silniczek się dociera więc 2,5 tys obr.Dodam że termostat zablokowany na zimne i stożkowy filtr w obudowie umieszczony przy aku.Co do spalania to napewno nie wzrosło a w ręcz może zmalało.Pozdrawiam.
  
 
cos nie tak z tym filmikiem, ściągałem dwa razy, a i tak nie mam obrazu
  
 
Ten przyśpiech to na gazie czy benie był robiony ?Bo jeśli gaz no to rzeczywiście ładnie.
  
 
Cytat:
2006-04-30 14:11:37, PySIEK4 pisze:
Ten przyśpiech to na gazie czy benie był robiony ?Bo jeśli gaz no to rzeczywiście ładnie.


Przyspiech robiony na benie.
Niestety na LPG nie idzie tak ladnie chociaz tez nie narzekam Zawsze jak sie z kims 'biore' to przezucam na bene, skoro ktos obok jedzie czyms co nie ma gazu to dlaczego ja mam byc gorszy
  
 
Faktycznie wskazówka pnie się w górę. Naliczyłem 12-13 sekund a wg katalogu powinno być 18s. Katalizator posiadasz?
  
 
Czy dane katalogowe sa podawane dla auta z piecioma osobami i 50 kg bagazu czy auta "pustego".
  
 
No u mnie jest chyba trochę gorzej chodz może przez to , że benzin to mam 92.Ale sprawdze jak sie dotrze.
  
 
Delta, katalizator?? Zostala pusta puszka po nim. Niestety dzwiek straszny, dzisiaj postaram sie wspawac rurke 50tke w srodek puszki.
A co do 12/13 sek., licznik napewno troche zawyza ale ja zawsze patrza na obrotek, wkreca sie ladnie jak na OHV i mysle ze wiecej niz 15sek do 100km/h nie ma.
Aha, jechalem z dwoma pasazerami, polowa zbiornika z bena i polowa butli LPG, do tego skrzynia z glosnikiem - dobre 10kg Mysle ze nie ma tragedii jak na FSO. Niektorzy nie zdaja sobie sprawy z tego ze moze ich to objechac, po prostu maja wbite do glowy ze polda objedzie wszystko.