Pomiar kompresji w TD - cena

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Panowie ile kosztuje pomiar kompresji w TD.
Mechanik krzyknął mi 200 zł, czy to duzo czy tyle ile trzeba?
pozdrawiam
  
 
Dużo... za duzo Ja płaciłem za pomiar kompresji i sprawdzenie i wyregulowanie wtryskiwaczy 100 zł, a wierz mi, że ceny we Wrocku są porównywalne z tymi w Wawie
  
 
Też mi sie tak wydawało że to coś dużo, ale chyba ogólnie sie cenia bo jak u nich byłem to gościowi za wymiane rezystora wentylatora w mondeo krzykneli 300.
Dzięki i pozdro
  
 
Cytat:
2005-11-30 14:12:15, panbert1 pisze:
Witam Panowie ile kosztuje pomiar kompresji w TD. Mechanik krzyknął mi 200 zł, czy to duzo czy tyle ile trzeba? pozdrawiam


Hej! A pamiętasz może gdzie to robiłeś? Bo planuję zakup TD i dobrze by było sprawdzić go przed zakupem. Kompresję się mierzy na zimnym czy gorącym silniku?
  
 
Mierzy się na silniku o normalnej temperaturze pracy - czyli rozgrzanym.

Można mierzyć przez otwory wtryskiwaczy albo świec żarowych.
  
 
Kompresje mierzy sie na zimnym silniku po to by olej nie poszedł bardzo do góry i nie uszczelniał już wszystkich układów.a na gorącym silniku to olej uszczelni tłoki i po wszystkim.przynajmniej tak u mnie robił najlepszy mechanik w rzeszowie od diesla.koszt ze sprawdzeniem wtryskiwaczy 100zł
  
 
Z tego co ja wiem to tak jak napisał DoktorB powinno się mierzyć na normalnej temp silnika, ale najwiarygodniejszy wynik wyjdzie na zimnym silniku.Ja za tą usługę zapłaciłem 50zł ale było to przy okazji wymiany wtrysków, tak to chyba 100zł.
  
 
To w końcu na zimnym czy rozgrzanym? Ktoś zna jakąś dobrą firmę z Wro gdzie wykonują takie pomiary? Zaczynam się już pomału rozglądać za TD 90KM i nie chciałbym kupić skarbonki więc chcę się jakoś zabezpieczyć. Słyszałem, że Diesel Service ze Ślężnej są dobrzy - ktoś miał z nimi do czynienia?
  
 
Powinno się mierzyć na ciepłym.