Wycieraczka tylnej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od paru dni mam mały problem z wycieraczką tylnej szyby której nie mogę wyłączyć , chodzi cały czas podczs jazdy . Zaczeło się od tego ze czasami parę razy sama się włączyła. Myślę że to wina przełącznika (spryskiwacz tył działa dobrze i reszta też) ile może kosztować taki przełącznik( może ktoś ma na zbyciu) a może wyciągnąć bezpiecznik tylko który? Proszę o rade bo to jest strasznie wkurzające
toyota corolla 2000r
  
 
Sprawdź przekaźnik może dostał wody albo się skleił.
  
 
Możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się ten przekażnik?
Toyota corolla 2000r wersja angielska
  
 
mam ten sam problem z corollą e11 2001 wymontowałem cały zespół silniczkowo-napędowo-wycieraczkowy, u mnie naleciało wody do sterownika który znajuje się przy silniczku, woda zamarzła,potem roztopiła się i amba, wycieraczka chodziła non stop na trasie mnie zdenerwowała i odpiołem wtyczkę przy silniczku z tego co wiem to w 4 pinowej wtyczce niebieski jest + kolejny przewodek to masa która włącza na stałe wycieraczkę, trzeci od niebieskiego to chwilowe włączenie też masa ostatni to masa na stałę, prawdopodobnie jest jakieś przejście masy. ze sterownika wychodzą 3 ścieżki. ja wyj....ałem ten sterownik i włączyłem na stałe masę z okresowych czyli 3 pin od niebieskiego licząc bezpośrednio na silnik, przy okazji jak wszystko rozebrałem to zamieniłem ustawienia koła zębatego, co zowocowało tym że przegięcie osi na której przykręcona jest wycieraczka nie odpowiadało później szybie i wycieraczka chodziła w powietrzu, później metodą prób i błędów coś wyknułem i teraz jest ok

Bez sterownika na krutko wycieraczkę włączam przełącznikiem na okresowe tylko treba wycelować kiedy ją wyłączyć, krutko mówiąc wielkie rzeźbienie, ale wycieraczka już nie chodzi non stop tylko znowu mam nad nią władzę, a sterownik wylutowałem to może kumpel mi spróbuje naprawić. u mnie to na 100% jest ten sterownik przy silniczku
pozdrawiam i powodzenia
napisz koniecznie jak to rozwiązałeś


Zdenerwowało mnie tylko to że na wtyczce do silniczka był znaczek VW a sam silniczek to valeo
  
 
Można by spróbować zanurzyć ten sterownik w lakierze bezbarwnym aby wilgoć nic mu nie robiła
  
 
ale po wysuszeniu ten sterownik już nie działa poprawnie tylko cały czas przy uruchomionym silniku posuwa wycieraczkę po szybie i nie daje się zatrzymać, na sterowniku zuważyłem pękniętą obudowę na kondensatorku ale nie wiem czy to ten kociołek
  
 
przekaźnik hm...........
Skrzynki bezpieczników lub w samym silniku z tyłu, ale pewnie gdzieś w skrzynce lub pod dechą
  
 
Narazie wyjąłem wtyczke z silniczka jak będzie cieplej to pogrzebie głębiej
  
 
Zatrzasnąłem bagażnik w corolli liftbag 2001, coś tam się w zamku pomerdało i teraz nie mogę otworzyć ani kluczykiem ani dźwignią przy fotelu, coś spręzynuje jak próbuję kluczykiem, tak samo jak i dźwignią, raczej nic nie zamarzło,



Piszę w tym wątku, coby nowego nie zaczynać