Avensis II D4D, dodatkowa nagrzewnica

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy to w ogóle działa ????????????
Chodzi mi o ten włącznik z lewej strony kierownicy, co się zapala pomarańczowa lampka.
Czy to włącze, czy jest wyłączone, to wnętrze tak samo wolno się nagrzewa.
W instrukcji piszą, że jest to włącznik dodatkowej nagrzewnicy. Urządzenie ma się włączać po 70 s od naciśnięcia przycisku a po następnych 70 s ma osiągać pełne rozgrzanie. Albo u mnie to nie działa, albo jest to po prostu bajer, bo ja nie widzę żadnej różnicy w kabinie.
Czy ktoś ma inne doświadczenia z tą niby nagrzewnicą ???
  
 
Cytat:
2006-01-13 23:36:02, zszum pisze:
. Albo u mnie to nie działa, albo jest to po prostu bajer...



Raczej to drugie. Zamontuj webasto i problem z głowy. Troszkę więcej ciągnie ze zbiornika ale ciepełko masz murowane
  
 
jest to to samo co webasto(nagrzewnica spalinowa) ale działa na pracującym silniku.Można do tego dołożyć elektryczną pompkę wody i sterownik i będzie działało jak webasto(ogrzewanie postojowe)Producentem tej nagrzewnicy jest firma eberspacher , producent ogrzewania postojowego do samochodów osobowych i ciężarowych.
  
 
Jeśli masz auto zakupione w krajowym salonie, to na pewno nie masz dogrzewacza spalinowego (typu webasto) lecz koszmarną pomyłkę zwaną dogrzewaczem gazowym, które rzeczywiście nie działa. Tak jak proponuje marcin 032, najlepszym rozwiązaniem jest założenie dodatkowej nagrzewnicy webasto lub eberspeacher. Tak zrobiłem w swoim Avensisie i działa rewelacyjnie. Polecam !!!
  
 
Vert, jesli mozna zapytac, ile zaplaciles?.....
  
 
jeśli chodzi o cenę to ....... poproszę o następne pytanie
  
 
Napisz ile bo to ciekawe jest. Więcej jak 6000zł.???
  
 
W moim aucie mam zamontowany zestaw Eberspeacher o mocy 5,0 kW i sterowany jest oprócz przycisku na desce rozdzielczej, pilotem o zasięgu ok. 500-1000m zaopatrzonym w wyświetlacz na którym można nawet sprawdzić aktualną temp. w pojeździe, a także zaprogramować do trzech niezależnych czasów włączenia i wyłączenia. Możliwe jest także "przewentylowanie" pojazdu bez ogrzewania (np. latem) Całe urządzenie zawierało zestaw montażowy do Avensis D4D (bez cięcia przewodów - wtyczki) umożliwiający ingerencję w układ klimatronika i uruchomienie go przez sterownik ogrzewania postojowego. Cena zestawu jest niestety wysoka i bez montażu wynosi brutto około 6000 zł, aczkolwiek mam spory rabat i zapłaciłem poniżej 5000 zł. Całośc pracuje rewelacyjnie i zużywa bardzo niewiele paliwa. Zainteresowanym chętnie udziele bardziej szczegółowych informacji. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło (bo idą mrozy)
  
 
Tak myślałem a montowałeś sam czy w ASO??
  
 
Montaż praktycznie tylko w ASO z powodu ryzyka utraty gwarancji na auto oraz potrzeby "znacznego" rozebrania samochodu. Mimo dokładnej instrukcji montażowej dostarczonej przez producenta, zainstalowanie urządzenia w samochodzie nie jest takie proste (wiem co mówię gdyż jestem "cokolwiek" związany z motoryzacją)
  
 
Montowałem temat więc wiem.
Ile cię skrobneli w ASO?
  
 
Mam tam "malutką zniżkę i wyszło tego ok. 400 zł
  
 
Dobra cena a żniżka nie jest malutka!

Ja kupowałem zestaw za 5100+robota moja 850zł. (dwa dni)
  
 
"Mała" to był żart, cena typowego montażu w moim serwisie to 1700 zł + 22% VAT czyli razem grubo ponad 2000zł
  
 
Wiem szok