Podświetlenie licznika i pokręteł ogrzewania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie odnośnie żaróweczek stosowanych w desce rodzielczej MKV. Myśle o ewentualnej zmianie koloru podświetlenia (może na czerwony?). Nie chcem narazie rozkręcać i oglądać jakie to żarówki, później znów skręcić, kupić i znów rozkładać. Ma ktoś może fotki tych żaróweczek? Czy to jest jeden rodzaj, czy więcej? I ile sztuk ich potrzeba na wszystko. Z góry dzięki za odpowiedzi!!!
ewentualnie zdjęcia na maila prosiłbym jakby coś tu się nie ładowało

szary11@interia.pl

Pozdrawiam!
  
 
co do ilości to nie wiem jak w mk5, ja w mk7 mialem 3 do np.pokretel...

dobrym rozwiazaniem sa zamienniki R5 na diodkach LED...

a zobacz jak to wygląda: K..l...i...k...
  
 
proponuje uzyc jednak diod niz zarowek, lepszy efekt.
  
 
no to sobie ledy kupie... tylko ile ich trzeba... czekam na podpowiedź
  
 
Cytat:
2006-02-20 11:01:42, szary11 pisze:
Mam pytanie odnośnie żaróweczek stosowanych w desce rodzielczej MKV. Myśle o ewentualnej zmianie koloru podświetlenia (może na czerwony?). Nie chcem narazie rozkręcać i oglądać jakie to żarówki, później znów skręcić, kupić i znów rozkładać. Ma ktoś może fotki tych żaróweczek? Czy to jest jeden rodzaj, czy więcej? I ile sztuk ich potrzeba na wszystko. Z góry dzięki za odpowiedzi!!! ewentualnie zdjęcia na maila prosiłbym jakby coś tu się nie ładowało szary11@interia.pl Pozdrawiam!



nigy nie czerwone NIGDY !!!!! ci sie oczka do kolory przyzwyczaja i juz nie bedziesz zwracal uwagi na inne czerwone swiatelka naprzyklad hamujacego przed toba auta ale jak bardzo chcesz to zaloz mam do zrobienia blache z tylu to podaj trase jaka jezdzisz pojezdze przed toba
  
 
ledy kup 8 sztuk 10 milimetrow niezapomnij ich zpilowac u gory wymontuj akwarium zaloz dwie UV male jakies i tak nie bedzie widac ich swiatla wskazowki na fluoro pomaranczowo i wsio
  
 
acha no i jeszcze jedno zmywac spod tarcz zegarow nie acetonem (bylo w innych postach ze acetonem a probowalem wszystkie dostepne od najtanszych do drozszych i nie aceton free ) pomogl dopiero normalny rozpuszczalnik zmywa sie latwo i pieknie pamietaj zeby zmywac spod tarczy a nie plastik pod nim bo ci z matowieje nietrzeba sciagac wskazowek ja zmywalem pedzelkiem normalnym do plakatowek super idzie
  
 
Cytat:
2006-02-20 14:23:15, djdolar pisze:
nigy nie czerwone NIGDY !!!!! ci sie oczka do kolory przyzwyczaja i juz nie bedziesz zwracal uwagi na inne czerwone swiatelka naprzyklad hamujacego przed toba auta ale jak bardzo chcesz to zaloz mam do zrobienia blache z tylu to podaj trase jaka jezdzisz pojezdze przed toba



a mnie czerowny nie przeszkadza jezdze juz rok z takim kolorem i nie rozprasza mnie ten kolor wcale

i w polaczeniu z niebieskim daje fajowy efekt
  
 
Cytat:
2006-02-20 14:40:00, dyras pisze:
a mnie czerowny nie przeszkadza jezdze juz rok z takim kolorem i nie rozprasza mnie ten kolor wcale i w polaczeniu z niebieskim daje fajowy efekt


dyras a co ty masz czerwone ?? wskazowki co ?? a On chce czerwone podswietlenie zrobic nie wskazowki
  
 
Cytat:
2006-02-20 14:45:56, djdolar pisze:
dyras a co ty masz czerwone ?? wskazowki co ?? a On chce czerwone podswietlenie zrobic nie wskazowki



wskazowki, i reszte przeloacznikow i pokretel
no faktycznie moze przegialem z tym ze mam super czerwono.

Co nie zmienia faktu, ze uzytkowinicy np audi jakas daja rade, a tam czerwono....
  
 
Nie przesadzajmy kolor według uznania. Ja mam np. biały i też ok W MKV oryginalnie jest 6 żarówek w zegarach i trzy w pokrętłach. W zegarach są 4 szt od tyłu i dwie od góry. Ja mam na tych czterech zamiast żarówek w oryginalnych oprawkach diody 5mm na 12V a zamiast tych dwóch od góry też w oryginalnych oprawkach dwie 10mm białe diody. Wszystkie spiłowane i zmatowione. Foto w profilu.

Pozdro
  
 
i jeszcze dwie od oleju i od ladowania 6 od tylu zegary i dwie od gory ja tak mam w mk6 z obrotkiem u gory dwie uv wskazowki na fluoro pomarancz od tylu 6 duzych dyfuzyjnych 10mm pilowane i matowione i dwie male tak jak pisalem do ladowania i oleju kierunki zostawilem orginalne bo ladnie swieca zrobie fote to wsadze w profil ogolnie wyglada cool nizej podalem jak zmywac zielonke z pod tarcz zegarow
  
 
Cytat:
2006-02-20 15:10:06, djdolar pisze:
i jeszcze dwie od oleju i od ladowania 6 od tylu zegary i dwie od gory ja tak mam w mk6 z obrotkiem u gory dwie uv wskazowki na fluoro pomarancz od tylu 6 duzych dyfuzyjnych 10mm pilowane i matowione i dwie male tak jak pisalem do ladowania i oleju kierunki zostawilem orginalne bo ladnie swieca zrobie fote to wsadze w profil ogolnie wyglada cool nizej podalem jak zmywac zielonke z pod tarcz zegarow



A ja żadnych kontolek nie ruszałem i jest ok. Olej, ładowanie i rękaw czerone, kierunek zielony i niebieskie długie One ładnie świecą wię po co zmieniać???
  
 
mi od swiatel kontrolka ledwo co swiecila zmienilem na diode bo mialem i ok zmienilem jescze ladowanie i olej bo mialem za wiele diód a reszty nie ruszalem bo faktycznie swieca ladnie a wracajac do koloru to w audi jest blade czerwone czy takie brudno pomaranczowe (mialem audi) a diody czerwone ktore wlasciciel posta chce wstawic poprostu zmiota mu czujnosc i wrazliwosc na jaskrawa czerwien (dlatego na czerwono oswietla sie tylko maaaalutkie fragmenty deski i to te ktore pokazuja jakas awarie lub niebezpieczenstwo)
  
 
W sumie bardzo mi się podoba podświetlenie jakie wykonał Podola w swoim autku. A czym pomalowałeś wskazówki??? Ogólnie wnętrze essa jest dość smutne, i przyda się nieco kolorków Jak wskazówki zrobie czerwone, zrezygnuje z podświetlenia tego koloru. Dzięki za odpowiedzi!!!
  
 
Cytat:
2006-02-20 16:20:09, szary11 pisze:
W sumie bardzo mi się podoba podświetlenie jakie wykonał Podola w swoim autku. A czym pomalowałeś wskazówki??? Ogólnie wnętrze essa jest dość smutne, i przyda się nieco kolorków Jak wskazówki zrobie czerwone, zrezygnuje z podświetlenia tego koloru. Dzięki za odpowiedzi!!!



Cześć.
Wskazówki pomalowane czerwoną farbką modelarską fluoro....jną (masakra słowo) REWELL o numerze SM332.

Image Hosted by ImageShack.us

Nakłada się cieńkie warstwy, w sumie trzy i efekt zadowalający

Pozdro
  
 
Dzięki Rozejrze się za nią. Pozdro!