Roznica 12v a 24v

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich i chcialbym zwrocic sie z pytaniem o wybor silnika przy zakupie mercedesa.Zamierzam kupic jeden z ostatnich rocznikow 124 lub jeden z pierwszych 210 przy czym interesuje mnie jedynie jednostka napedowa 300d i tu rodza sie moje watpliwosci.Po przegladnieciu wielu stron internetowyh nie potrafie sobie odpowiedziec na ile silnik 300d24v jest lepszy od tego starszego czyli 300d12v i czy warto w ogole zawracac sobie glowe tymi silnikami czy moze szukac juz 300d24v turbo.Oczywiscie jasne jest dla mnie , ze silnik 177konny gwarantuje b dobre osiagi i przyjemnosc z jazdy ale mam troche obawy przed turbina poniewaz slyszalem ze lubi sie psuc i trzeba na nia uwazac.Pytanie moje skierowane jest przede szystkim w strone dynamiki czy silnik300d24v jest zdecydowanie zrywniejszy niz 300d12v i jakie w ogole roznice mozna wyczuc pomiedzy tymi dwoma jednostkami napedowymi.Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.
  
 
silnik zajebisty z tym ze w 210tce 300d nie wystepowal z 12 zaworowym silnikiem, silnikmi z turbo sa napewno lepsze i nie psuja sie bo tam nie ma co sie psuc

  
 
Tak wiem ze w 210 nie ystepowal 300d12v ale czy w tym modelu wazacym 1,5 t 136 koni to nie bedzie zbyt malo i czy jest on znaczaco bardziej dynamiczny niz 300d12v.