Czy mkV ma kompa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!! mam problem z moim fiordem ,mianowicie stracił moc tak z dnia na dzień,słyszałem coś o zresetowaniu kompa ale czy mkV ma komputer,jak najbezpieczniej to zrobić
objawy są takie że przyśpieszenia zero,ale płynnie rozpędza sie do swojej dawnej prędkości,filtr powietrza to chce silnik połknąć,swice,kable,filtry nowe i dalej nic,na gazie jak i benzynie to samo,mół a co najgorsze maluchy mie biorą
  
 
na 99% ma poszukaj po prawej stronie przy slupku pasazera z przodu kolo nog
umieszczony jest pod wykladzina
  
 
ma kompa reset polega na odłączeniu akumulatora na ok 15 minut po ponownym podłączeniu nalezy przejechac dystans ok 8 km żeby powrócily nastawy
  
 
wsysko było ok,ale ostatnio zostawiłem na noc na swiatłach i kazałem staremu podładować akumulator a on poodłaczał mi klemy,mogło to mieć wpływ że sie kompowi porombało i z tąd te objawy?
  
 
zazwyczaj po odlaczeniu aku resetuje sie komp i trza zrobic samoadaptacje kompa
poszukaj na forum bo bylo co i jak
  
 
samoadaptacja kompa ??co masz na myśli
  
 
Najlepiej odlaczyc na ok 1 h i klemy ze soba spiac w celu rozladowania sie wnetrznosci kompa - pozniej samoadaptacja czyli odpalic i nie dodajac gazu poczekac az wlaczy ie wentylator i pozniej przejechac z 10km na roznych obrotach silnika
  
 
czyli wcześniejsze odłączenie klem mogło mieć wpływ na teraźniejszą prace silnika,czyli brak kopa ,mimo tego że przejechałem już kupe kilometrów??
  
 
Po każdym odłączeniu klemów resetuje się komputer, musisz go teraz jeszcze raz odłączyć i później ponownie ustawić, czyli tak jak już pisali koledzy przejechać koło 8-10 km i parametry powinny się ustabilizować.
  
 
1.3 na gazniku chyba nie ma kompa?
  
 
Ciekawe to resetowanie. Procedura przypomina mi wystrzelenie pocisku Newa 125 SC na poligonie w Łebie


A teraz poważnie. Serio trzeba czekać aż się włączy śmigło, czy to aby konieczne ??
  
 
Nie znam się aż tak, ale wydaje mi się, że żaden gaźnikowiec nie ma kompa, ale tu mogę się mylić Co do wtrysku to chyba zawsze jest komp (chociaż tutaj też mogę sie mylić ).
  
 
O jakim wentylatorze mówicie i kiedy on powinien normalnie się włączyć ?(mój to MK6 ale to raczej bez różnicy).Jeśli chodzi o wentyl chłodnicy to mój chyba nie działa,bo jeszcze nie widziałem,żeby się kręcił.