Hałas przy 3 tyś obrotów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
czym moge wyciszyć silnik i najlepiej w jakich miejscach żeby efekt był zadowalający, bo przy 3 tysiącach obrotów mam taki huk w aucie ze nie da sie rozmawiać
  
 
wygłuszenie maski masz?
co hałasuje??
skrzynia czy silnik i popychacze?
  
 
czy to może układ wydechowy??

bo jak mnie sie kiedyś urwał końcowy tłumik, to ewidentnie hałas w kabinie taki, że pasażera nie słyszałem...
  
 
U mnie jest to samo - zaczyna sie od 2,500 obrotów - taki warkot jakby coś latało, przypuszczam, że tłumik, ale jeszcze nie wiem gdzie. Od spodu wszystko jest szczelne i się trzyma. Ale sprawdzę jeszcze raz bo ten warkot jest wkurzający.
  
 
wylot mam szczelny na całej długości maska jest wygłuszona bo jakieś szmaty tam sa przyczepione komora silnika tez jest wygłuszona więc niewiem jak to sprawdzić co mi huczy
  
 
ale skrzynia biegów to raczej nie jest bo jak daje na 3000 na lusie to jest taki sam hałas jak odczas jasdy no moze ciutke mniejszy bo opon nie słychac
  
 
Tak na odległość to już szybciej kogoś można ostrzyc. Słowo hałas może określać wiele niepożądanych dźwięków. Tak sobie myślę, że można przecież otworzyć maskę i przynajmniej orientacyjnie zlokalizować źródło.
  
 
sprawdż prosze dolot powietrza !!
mi brakowalo elementu i wył w okolocach 3 tys pozniej nie
popatrz na moje posty lub szukaj 3000 obr
  
 
no coz mozna na to poradzic ... u mnie tez od ok. halasuje niezle...moze te FORDy tak maja skoro inni tez maja podobny problem...no ale...przejdzmy do mozliwych wariantow...

1. dziura w kolektorze wydechowym (w wyniku korodowania) ale... to juz czuc by bylo SPALINY z tego co widze i czytam...to niee piszesz by ci w srodku smierdzialo.

2. luzy na rolkach :/

3. brak wygluszenia....p.s. ponoc mozna pod wygluszeniem napchac maty bitumicznej

4. luzy a wlasciwie ... nie docisniete laczenia rur wydechowych miedzy tlumikiem srodkowym a koncowym

5. nieoryginalny tlumik !!

6. slychac telepanie ---> popychacze zaworow

Cytat:
lemar pisze: "sprawdż prosze dolot powietrza !!
mi brakowalo elementu i wył w okolocach 3 tys pozniej nie
popatrz na moje posty lub szukaj 3000 obr"


jakiego elementu? "lapki" powietrza? ktorego ja niee mam a moze tzw. MUSZLI? niee no niee sadze by strumien powietrza narobil az tyle halasu w rurze dolotowej
  
 
co to sa rolki?
no tak na marginesie jade dzis na przegląd bo mi sie kończy za 2 tygodnie i sie zapytam szpeców cy wiedzą od czego tak sie dzieje
  
 
Cytat:
2007-04-13 09:16:51, DZWILU88 pisze:
co to sa rolki?



Rolka napinacza np.
  
 
NA PRZEGLĄDZIE kazali mi tylko yuleje wymienic i tyle nie wiedza z kad ten huk
  
 
od tego powinienwm zaczac , jaki silnik ? - masz lpg ?
  
 
1,4 1994 rok bęzyna bo lpg w fordzie to dla mnie czyste wariactwo silnik nie ma wycieków jedynie poci sie przy uszczelce na samej górze czyli pod pokrywą klawiatury. Wycech jest szczelny na całej długości jedynie co to końcówke tłumika trzeba by wymienic bo ją spawałem no ale jakoś sie jeszcze trzyma ))

[ wiadomość edytowana przez: DZWILU88 dnia 2007-04-14 08:24:18 ]

[ wiadomość edytowana przez: DZWILU88 dnia 2007-04-14 08:25:33 ]
  
 
Osłona termiczna wydechu?
  
 
MAM OSŁONE TERMICZNĄ WYDECHYU
  
 
Cytat:
2007-04-14 12:16:55, DZWILU88 pisze:
MAM OSŁONE TERMICZNĄ WYDECHYU


Domyślam się, że ją masz. Pytanie tylko, czy nie jest gdzieś oberwana i nie wpada w wibrację przy większych drganiach wydechu. Jeżeli masz takie wrażenie, że coś lata w wydechu, to sprawdź to.
Możliwe jeszcze, że katalizator już się rozsypał i wnętrzności latają sobie.
To tyle jeżeli chodzi o wydech, ale moglbyś sprecyzować, skąd te odgłosy dochodzą.
  
 
sory ze pytam))) ale w którym miejscu jest katalizator?
  
 
DZWILU88 jak masz czas to podjedź dzisiaj o 16:45 na parking pod Tesco pogadamy i obadamy co sie tam w tym twoim bolidzie dzieje jak co to na samym końcu bedę parkował
  
 
dzisiaj niemoge bo jade do pszczyny ale w tygodniu moze sie spotkamy ja mam 1 zmiany