P³yn do ch³odnicy - Auto ¦wiat- porady

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Dla tych co nie wiedza a wiedzieæ powinni i dla tych co wiedza tak dla utrwalenia wiadomo¶æi

P£YN DO CH£ODNICY

porada ma 4 strony jest co poczytaæ

sprawdzili¶cie p³yny przed zim± ?
  
 
  
 
Normalnie prawie jak praca mgr , istniej± wogóle jeszcze ¶wirusy lej±ce wode do uk³adu
  
 
Cytat:
istniej± wogóle jeszcze ¶wirusy lej±ce wode do uk³adu



Eeeeeee
Mówisz o mnie??
Oczywi¶cie ¿e leje, ale do ci±gnika.
  
 
A ja je¿dze swoim ci±gnikiem ca³y rok na sucho i jako¶ nic mu sie nie dzieje z³ego!
Nawet latem sie nie przegrzewa. Natomiast zim± to wiadomo, ¿e gdybym zala³ go wrzatkiem to ³atwiej by odpali³, ale tez niezalewam a pali i je¼dzi!
  
 
Cytat:
2007-11-06 21:33:32, natan303 pisze:
A ja je¿dze swoim ci±gnikiem ca³y rok na sucho i jako¶ nic mu sie nie dzieje z³ego! Nawet latem sie nie przegrzewa. Natomiast zim± to wiadomo, ¿e gdybym zala³ go wrzatkiem to ³atwiej by odpali³, ale tez niezalewam a pali i je¼dzi!



To czym ty je¼dzisz - ja kiedy¶ zapomnia³em to tylko t³oki i tuleje posz³y do wymiany.
  
 
Tylko zapomnial facet dodac, ze pelne otwarcie termostatu nastepuje dopiero przy 103-105C. Niestety majac wode, nie sposob sie doczekac tego momentu, bo juz dawno wrze, a cisnienie wytworzone przez pare wodna jest niebezpieczne dla wezy i zbiorniczka, szczegolnie kiedy korek niedomaga. Tak wiec i latem dobry plyn to podstawa. Tym bardziej ze ma wieksza pojemnosc cieplna, wiec jest w stanie wiecej odprowadzac ciepla.
  
 
2007-11-06 21:33:32, natan303 pisze:
A ja je¿dze swoim ci±gnikiem ca³y rok na sucho i jako¶ nic mu sie nie dzieje z³ego! Nawet latem sie nie przegrzewa. Natomiast zim± to wiadomo, ¿e gdybym zala³ go wrzatkiem to ³atwiej by odpali³, ale tez niezalewam a pali i je¼dzi!
to pierwszy tekst jego jaki widze ...czekales az ktos rzuci temat rolnictwa
to jedz na sucho orac pole w lipcu i zobaczymy co twoj "ciagnik" potrafi
ps; ja leje castrol anti-frize jak i wszyskie plyny tej firmy


[ wiadomo¶æ edytowana przez: POMPA dnia 2007-11-07 01:15:53 ]
  
 
Kolego Pompa je¶li moje wypociny zobaczy³e¶ pierwszy raz to szkoda, ¿e od razu nie spodoba³ Ci siê mój temat.
Rolnikiem nie jestem. Ci±gnik w domu mam. Mo¿na nim bez p³ynu (wody) w lipcu, sierpniu,grudniu... robiæ na co ma siê ochotê!
Jest to normalne, ¿e pracuje na sucho.
S³ysza³e¶ kiedy¶ o silnikach ch³odzonych powietrzem?
Mia³e¶ kiedys fiata 126p? Tam jest te¿ taki silnik, tyle, ¿e benzyniak.
A ci±gnik ch³odzony powietrzem to Iwan(ruski, w³adymirec...)
  
 
Cytat:
2007-11-07 00:23:52, darmcdoman pisze:
Tylko zapomnial facet dodac, ze pelne otwarcie termostatu nastepuje dopiero przy 103-105C. Niestety majac wode, nie sposob sie doczekac tego momentu, bo juz dawno wrze, a cisnienie wytworzone przez pare wodna jest niebezpieczne dla wezy i zbiorniczka, szczegolnie kiedy korek niedomaga. Tak wiec i latem dobry plyn to podstawa. Tym bardziej ze ma wieksza pojemnosc cieplna, wiec jest w stanie wiecej odprowadzac ciepla.



A to ciekawe?

Pierwszy raz s³yszê o tym. Zazwyczaj termostaty zaczynaj± otwieraæ siê przy 85-87"C a koñcz± przy 90-94"C (nie wliczaj±c sportowych).

A s³ysza³e¶ o punkcie potrójnym wody? Wiesz, po co jest ten specjalny korek w Twoim zbiorniczku? Po to, ¿eby podnie¶æ ci¶nienie i przez to przesun±æ punkt wrzenia do 102-103 "C (wody).

Oczywi¶cie p³yn wytrzyma wiêcej 103-105"C. Historia z wrzeniem dopiero przy 120"C jest ekstremalnie wyci±gniêta (jednak teoretycznie mo¿liwa).

Zgadza siê podsumowanie- p³yn lepszy jest nie tylko zim± ale równie¿ (a mo¿e zw³aszcza) latem. Niezast±pione dodatki antykorozyjne i wiêksza (nieznacznie) pojemnosæ cieplna.
  
 
Cytat:
2007-11-09 21:43:56, natan303 pisze:
Kolego Pompa je¶li moje wypociny zobaczy³e¶ pierwszy raz to szkoda, ¿e od razu nie spodoba³ Ci siê mój temat. Rolnikiem nie jestem. Ci±gnik w domu mam. Mo¿na nim bez p³ynu (wody) w lipcu, sierpniu,grudniu... robiæ na co ma siê ochotê! Jest to normalne, ¿e pracuje na sucho. S³ysza³e¶ kiedy¶ o silnikach ch³odzonych powietrzem? Mia³e¶ kiedys fiata 126p? Tam jest te¿ taki silnik, tyle, ¿e benzyniak. A ci±gnik ch³odzony powietrzem to Iwan(ruski, w³adymirec...)


To ja siê dopiszê trochê nie na temat (ale o p³ynach).
Jaki¶ miesi±c temu uruchomi³em silnik. Po krótkiej chwili za³omota³o, silnik zgas³ i w dó³ "wyplu³" ca³y olej. Poniewa¿ przewidywa³em wymianê oleju, spu¶ci³em resztê oleju, dola³em nowy i jak poci±gn±³em za linkê to kosiarka odpali³a bez problemu.
W zwi±zku z tym przypominam o regularnej wymianie oleju.
pozdrawiam
Arturek