CzyTo wina pompki, czy zapchanych przewodów do spryskiwaczy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich klubowiczów mam do was pytanie...
Czy któryś z was miał problem nie działajacych (w sumie tylni działa bez problemu) spryskiwaczy przednich?? Tzn działają ale pryskają na wycieraczki a nie na szybe...
Nie wiem czy to wina zapchanych przewodów czy może tej całej pompki (którą tak łatwo wymontować)
Z góry dzieki za pomoc
  
 
po pierwsze to sprawdź ilość płynu w zbiorniczku , po drugie to można ich wyregulować czyli podnieść
  
 
a moze to kwestia ustawienia dysz?
  
 
płyn jest, a z tą regulacją bede musiał wylukać, gdzie tego szukac??
  
 
Cytat:
2007-11-07 20:23:58, mazzi19 pisze:
a moze to kwestia ustawienia dysz?

dysz tzn?
  
 
na masce zamontowane sa dysze spryskiwacza. Wez igle/szpilkę/agrafkę wloz w jedna z dysz (po dwie na strone) i wyreguluj (najlepiej posadzic kogos za kolkiem zeby nie latac co chwile wlaczac spryskiwacza)
  
 
próbowałem tego i też lipa...
  
 
tzn? nie dalo sie odpowiednio ustawic? auto po dzwonku? zmienial ktos pompke? moze odwrotnie pozakladal przewody (w jedna strone silniczek daje nizsze cisnienie niz w druga)
  
 
Cytat:
2007-11-07 20:52:31, mazzi19 pisze:
tzn? nie dalo sie odpowiednio ustawic? auto po dzwonku? zmienial ktos pompke? moze odwrotnie pozakladal przewody (w jedna strone silniczek daje nizsze cisnienie niz w druga)

bity nie był, a z tymi przewodami to słyszałem też taką opinie więc może to jest to
  
 
U mnie był problem z jedną dyszą w spryskiwaczu od strony pasażera, pryskała słabo i na wycieraczkę... Zrobiłem tak: zatkałem drugą dyszę (szpilką) w tymże spryskiwaczu i włączyłem spryskiwacz - zaczęła pryskać normalnie, więc zadowolony wyjąłem szpilkę a tu zonk - druga dysza, która wcześniej działała dobrze zaczęła pryskać tak jak wcześniej jej sąsiadka... No i taka zabawa w kółko, bo zatykanie jednej odblokowywało drugą ale obie na raz nie chciały działać prawidłowo.
W końcu zatkałem obie dysze w tym spryskiwaczu (drugiego nie ruszałem bo działa dobrze) i puściłem spryskiwacz, potrzymałem tak trochę, wyjąłem moje magiczne szpilki i działa!
Spróbuj tego sposobu i na przyszłość nie dopuszczaj do pracy pompki z małą ilością płynu do spryskiwaczy, bo jak widać instalacja lubi się zapowietrzać...
  
 
dzieki spróbuje
  
 
Więc niestety to chyba wina źle pozakładanych przewodów...
A może ma ktoś inny pomysł...
  
 
>?