Ostatni rok Poloneza w policji

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
"artykuł" na WP

4 tyś. radiowozów ma być zakupione .... dealerzy będą sie cieszyć....

  
 
Dilerzy raczej nie - wydaje mi się że w wypadku masowego zakupu samochodów ministerstwo gada bezpośrednio z importerami.
O ile dobrze pamiętam, większość tych nowych radiowozów to mają być Kie Cee'd.
Czytałem też gdzieś, że są miejsca, w których na specjalne życzenie polonezy mają zostać w służbie, z uwagi na ciężkie warunki eksploatacji, których plastiki mogą rzekomo nie znieść.
  
 
Pisałem o tej sprawie w piątek rano na Nudzie ........ A po raz pierwszy ten nius poszedł w czwartkowy wieczór.
  
 
Zgadza sie to bedzie KIA- kumpel ostatnio serwisowal jakies 50 radiolek
  
 
Jeżeli tak, to powiedzcie mi gdzie sa ogłaszane przetargi na wycofane polonezy?Kupiłbym chetnie kombika.
  
 
Mają jeździć do końca roku a my mamy początek roku. Gdzie są więc przetargi?
  
 
W AMW są 4 polonezy .Na razie ale nie umiem znaleźc nigdzie procedury jak mozna z policji odkupić.I kiedy.
  
 
Info z JG... Myślę że na tej stronie będzie analogicznie co do innych dolnośląskich miast...
  
 
Wiekszosc cen jakie znalazlem, jest nieakceptowalna
  
 
heh szkoda Poldkow... jak w tej durnej polsce ma byc dobrze jak nasze wlasne panstwowe sluzby kupuja jakies zagraniczne zlomy. to juz u nas nie mozna wyprodukowac samochodow?? szczyt glupoty i jawne wyprowadzane majatku narodowego za granice! jestem calkowicie przeciwny temu co sie dzieje.. niestety tego co dobre i polskie coraz mniej na naszych drogach.. nastala era tandety i plastiku, na szczescie jednak te nowe graty mysle ze szybko sie porozlatuja.. tyle ze pewnie wymysla jeszcze gorsze i jeszcze brzydsze.

niech zyje FIAT 125p ! (no i Lada rzecz jasne jako jego siostra)
  
 
skoro tak piszesz... to czemu FSO nie produkuje flagowych modeli Fiata i Poloneza (wcześniej Syreny i Warszawy)..... zobacz Skodę niby plastykowy szajs wykupił... ale tam fabryka "wydaje" na świat auta które są kupowane chętnie czy to u nas czy na zachodzie....

więc nie ma co stękać i wywodów pisać że pieniądze są wyprowadzane na zachód...

swoją droga już wiele srebrnych radiowozów widziałem... trochę nie można wzroku do nich przyzwyczaić....
  
 
Nie produkuje z prostej przyczyny. Nasze kolejne rządy miały plan "prywatyzacji przez likwidację" lub czekały na łapówkę od firmy chcącej kupić fabrykę. Udało im się polikwidować większą część polskiego przemysłu, bo "po co nam własne firmy skoro zagraniczne są lepsze", a przecież naszym atutem w Europie nie miały być konkurencyjne wyroby tylko tania siła robocza. Oddali m.in. FSM za darmo FIAT'owi, STAR'a za darmo MAN'owi, wszystko co się dało pozamykali albo pooddawali w obce ręce no i mamy to co mamy. FSO też chcieli zamknąć i prawdziwy cud, ze tam jeszcze jest jakaś fabryka, a nie supermarket.
I proszę mi tu nie pisać, że polikwidowali to co nie przynosiło zysków - nic bardziej mylnego. Np oddali wszystkie nasze papiernie zachodniej konkurencji, a one przynosiły zysk. No i teraz wszystek papier mamy z importu i duuuużo droższy. Szkoda słów...

Tak w ogóle - czy mi się wydaje, czy jesteśmy jedynym krajem postkomunistycznym, w którym władze stwierdziły, że własna motoryzacja jest niepotrzebna? Jakoś Łady, Dacie i inne mają się dobrze...

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2008-05-07 09:22:34 ]
  
 
Cytat:
2008-05-07 08:37:36, Koot pisze:
FSO też chcieli zamknąć i prawdziwy cud, ze tam jeszcze jest jakaś fabryka, a nie supermarket.



Hehe, no nie wiem - wczoraj tam byłem na zakupach:

Brico Depot Jagiellońska

Częściowo to stoi na terenie FSO (częściowo tam gdzie wcześniej była jakaś hala Ciech-u).
  
 
Cytat:
2008-05-07 08:37:36, Koot pisze:
Tak w ogóle - czy mi się wydaje, czy jesteśmy jedynym krajem postkomunistycznym, w którym władze stwierdziły, że własna motoryzacja jest niepotrzebna? Jakoś Łady, Dacie i inne mają się dobrze... [ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2008-05-07 09:22:34 ]



Nie, jestesmy jedynym krajem ktory nie potrafil sobie wyrobic rozpoznawalnej marki, zmieniajac nazwy tych samych samochodow co 5 minut