[Atos] Brak kompresji na 1 cylindrze.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc
Zwracam sie tutaj o pomoc ,otoz posiadam Atosa i od dwoch dni zauwazylem ze jakos silnik dziwnie pracuje i rzuca nim - tak sobi epyrka .Zachowuje sie jakby nie jezdzil na wszystkich garach.
Nie znam sie na mechanice ale takie sa moje przypuszecznia ze mozliwe ze to tylko. przewody jednak nie chce kupywac w ciemno.
Jesli ktos z was moglby spotkac sie ze mna i ma moze jakies przewody ewentualnie abysmy na chwile podmienili w celu sprawdzenia bede bardzo wdzieczny.

Dzisiaj chcialem odpalic i pojechac do mechanika ale juz nei odpalil, krecil chcial ale widac nie dal rady.
Bardzo prosze o pomoc Pilne .
Jestem z Zabrza(Zaborze)
moj tel 609 888 458 - Mariusz


[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 22:41:23 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Witam,
u mnie w atosie problem był podobny jeśli nie taki sam i co mechannik to opinia, świece, przewody, pompa paliowa itp, przeczytałem poruszany juz na forum wątek i kupiłem płyn STP do czyszczenia wtrysków i po kłopocie, mam nadzieję że i u ciebie pomoże.
  
 
No troszke juz za pozno
odalem do mechanika auto, osobiscie podejrzewam kable ale zobaczymy co powiedza.

z tego co opisujesz moze faktycznie dobrze bylo by tak zrobic , ale ja mam jeszcze instalacje gazowa wiec to wyklucza wtryskiwacze bo na gazie tak samo sie zachowuje. Zobaczymy .napewno napisze co i jak ,jak tylko sie dowiem
ps. dzieki za smsa
  
 
i juz wszystko wiadomo...
okazalo sie ze na 4 cylindrze nie mam kompresji
no i klops.....
co teraz?? robic glowice czy kupic uzywke??
a moze jakos sie da zrobic aby kompresja wrocila
  
 
Cytat:
2008-02-12 12:18:07, Frycek pisze:
i juz wszystko wiadomo... okazalo sie ze na 4 cylindrze nie mam kompresji no i klops..... co teraz?? robic glowice czy kupic uzywke?? a moze jakos sie da zrobic aby kompresja wrocila


Kolego. Wszystko się da. Tylko najpierw ustal z jakiego powodu tej kompresji brakuje. Jeżeli to tylko czwarty cylinder szwankuje to na trzech też powinien odpalić. Kto i jak ma pomóc jak Ty sam nie wiesz co Ci dolega.
  
 
Wiesz..odpalic sie da, troche pokreci i odpali..nawet da sie jechac ,jednak czuc ze zle jedzie tak pyrka przy dodawaniu gazu i sie trzesie

Wiem tylko tyle ze nie mam kompresji a dlaczego to nie wiem bo trzeba silnik rozebrac a to kosztowne

moze to pierscien a moze zawór

bardziej mi tu chodzi o to czy nie da sie jakos tego zrobic nie rozbierajac silnika
  
 
moze to byc zawieszony zawor(to nie bedzie kosztowna naprawa),bo jak wczesniej autko dzialalo,to pewnie to bedzie to,pozdrawiam
  
 
na poszczegolnych cylindrach mam kompresje
14
16
14
0

no jesli by bylo to to fajnie, z tym ze gdzie teraz znalesc zaufanego mechanika aby cie nie wyrolowal i nie zrobi calej kapitalki
  
 
co mi jeszcze przychodzi do glowy,moze przestawil sie rozrzad?? odkrec pokrywe rozrzadu i sprawdz czy pasek jest dobrze napiety,jak mocno luzny to mogl sie przestawic o jeden zabek
  
 
Przestawiony rozrząd póki nie uszkodzi zaworów nie spowoduje braku kompresji. W tym przypadku rozrząd odpada. Usterka może być spowodowana nieszczelnościami: zawór podparty lub wypalony, uszkodzony tłok, wypalona uszczelka no i jeszcze kilka innych ale mało prawdopodobnych. "O" kompresja świadczy o dużej nieszczelności. Kolego w Twoim przypadku chyba musisz zaufać mechanikowi. Podparcie zaworu może być spowodowane uszkodzeniem popychacza hydraulicznego i to można naprawić bez zdejmowania głowicy, ale pod warunkiem, że na podparciu nie jeżdżono długo i zawór nie jest podpalony. W innym przypadku zakres naprawy można określić dopiero po zdjęciu głowicy. Masz samochód musisz liczyć się z kosztami, ale można je minimalizować. Bierz się sam do roboty.
  
 
I juz wszystko ok tak mysle

Jak juz wczesniej pisalem to nie mialem cisnienia na 4 sylindrze w zwiazku z tym oddalem auto do warsztatu
zrobili mi :

- wimiana uszczelniaczy
-wymiana zaworow ssacych i wydechowych
-wymiana uszczeli pod glowica i pokrywy zaworow
-wymiana uszczelniczy zaworowych
-planowani glowicy

autko chodzi dobrze , chociaz zauwazylem ze troche kopci jednak mozliwe ze jest to spowodowane docieraniem sie czesci

koszt 1000 zl