1.6 efi 105 km - jedzie 140 max?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, mam w swoim autku silnik 1.6 EFI 105 konny i jade sobie trasa gaz do konca na prostej i tylko 140 ? wydaje mi sie ze wiecej da sie z niego wycisnac,
czy powodem moze byc filtr paliwa ( bo nie wymienialem ) albo pompa paliwa?
jakies rady co mozna przeczyscic, wymienic

z gory dziekuje i pozdrawiam
  
 
jeśli to się tyczy tego cabrioleta z profilu to też mam cabrio MKV EFI 105km 1,6 i na gazie max 165 na benzynie 170 ale to też jeszcze chyba mało, więc te 140 to zdecydowanie za mało, w pierwszej kolejności wymień wszystkie filtry i płyny, w drugiej kolejności wyczyścić wtryski, potem by się przydała regulacja,

a ile pali?
  
 
płyny wymieniłem i filtr powietrza, paliwa wlaśnie jeszcze nie, pali calkiem przywoicie bo w granicach 7-8 przy norlmalnej jezdzie oczywiscie
  
 
moj na gazie jak narazie max 140 wycisnelem na benzynce nie probowalem i wydaje mi sie ze tez to troche malo, ale jak narazie musze sie uporac z innymi problemami z ktorymi borykam sie juz ponad miesiac;]
  
 
Ten silnik bez gazowni pod 200 musi jechac.
Zmien filtry,swiece,przewody jak nie pomoze to sprawdz wydech czy nie jest zatkany czesciowo
  
 
Cytat:
2008-02-20 13:42:33, mariO_o pisze:
płyny wymieniłem i filtr powietrza, paliwa wlaśnie jeszcze nie, pali calkiem przywoicie bo w granicach 7-8 przy norlmalnej jezdzie oczywiscie



to regulacja składu mieszanki raczej odpada,
a ze sprzęgłem nie ma problemów? może się ślizgają tarcze sprzęgła? u mnie sprzęgło się właśnie ślizga już i obstawiam że u mnie to jest przyczyną obniżonej prędkości maksymalnej,

jeszcze tak gwoli ścisłości mam nadzieję że cały czas mówimy o jeździe z zamkniętym dachem
  
 
hehe no jasna sprawa ze z zamknietym no co do sprzegla to hmm ciezko wyczuc, bo ladnie lapie i nie czuc zeby sie slizgalo bo na 2 biegu do 80 a nawet wiecej leci ale jak juz jest 5 na trasie gaz w podloge to 140 - 145 i nic wiecej
  
 
te 140 to ile masz wtedy obr/min?
I jakiej wielkości masz opony?
  
 
185 opony a obroty.... hm postaram sie napisac jak najszybciej bo ku... nie pamietam:X nie zwrocilem uwagi
  
 
może pare koników Ci w stajni gdzieś zostało
  
 
no jest to 91 r wiec napewno pare juz biega za domem na polu no ALE chyba nie az tyle zeby jechal tylko 140;p
  
 
wiecej na pewno wycisniesz na 4 biegu niz na 5
a moze wydech masz zapchany??

ja swoim 1,6 105KM na poczatku polecialem 190 w 3 osoby a jeszcze by sie spokojnie bujnął do tych 200 ale miejsca brakowalo
  
 
ja jechałem 165, nie był to koniec, ale myślę, że 175to max. Jak zmieniłem MAPa, to tylko 160max, ale za to pali mniej , a i takich prędkości nigdy nie rozwijam...
  
 
Cytat:
Jak zmieniłem MAPa, to tylko 160max, ale za to pali mniej , a i takich prędkości nigdy nie rozwijam..



Co to jest takiego, co wymieniłeś?
  
 
nie wiem jak u Ciebie ale u mnie druga cewka sie nie właczała przy 16v bo nie wiem czy dalej mam 1,6 bo cos nie chce mi sie wierzyc by 10 sekund do setki i 200 km/h sie ten silnik bujał

U mnie wtedy silnik na kazdym biegu bujał sie tylko do 4 tys obrotów
  
 
Witam oczywiście ze ten silnik sporo potrafi.. ja swoim jechałem cos ponad 180... było jeszcze troche gazu pod noga ale droga sie kończyła...
  
 
ja swoim jechalem przez jakies 160-170(na LPG) i czulem jeszcze zapas pod noga... wiec silniczek sporao potrafi... (szkoda, ze potem zdechl )
  
 
140 KM/ to ja nieraz latam do roboty na codzień jak go testowałem to na V-Power Racing z SHELL-a doszłem do 185 km/h i trasa sie skończyła ale jeszcze sporo by z niego wycisnoł. Ja bym sprawdzał kata,przepustnice i wtryski. Ale spalanie to masz nezłe 7-8l to ja na gazie 11/12l zalez od nogi. 7l to w trasie mam.
  
 
mój przy bardzo ostrej jeździe od 10/100 PB!!!!
  
 
ja mam esiego 1,8 16v no imusze przyznać że 140 to mam bez zadnych problemów! jak mialem założone szerokie kapcie to mi cieżko bylo wyciągnąć z autka wiecej niz 180, ale na wąskich to leci ostro!!!
u Ciebie widać silnik mocno oslabiony chyba, po wymianie plynow, filtrów i pompy to podejrzewam że wiecej jak 160 i tak nie poleci, moj kumpel mial podobny przypadek, nawymienial sie wszystkiego i niezbyt to pomogło, przejechał jeszcze pare tysięcy kilometrów i silnik padl!!!
mam nadzieje że u Ciebie coś pomoże i jakos znajdziesz tą moc, a ile wogole ma przebiegu to autko?