Podświetlenie podwozia a policja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
co z podświetleniem podwozia?? mozna czu nie?? nie rozumiem przepisów, niby policja mowi ze nie mozna miec swiatla niebieskiego a co z np białym??
drugi argumet to to ze kazdy lefrektor musi miec atest, ale jesli nie widac zródła?? wychodzi na to ze lampka oswietlenia wnętrza kabiny tez musiała by miec atest ;] a nie ma (sprawdziłem )

co wy o tym sądzicie?? moze ktos ma znajomego w drogówce, niech sie wypowie, a moze w srod nas jest jakis policjant?? Prosił bym o odparcie moich twierdzen, bo jak sie spotkam z niemiłym gliniarzem na drodze to itak on bedzie miał racje ale chodzi mi o rzeczywistość.

Napewno nie jeden z was o tym myslał juz i ze strachem włączał wsród kumpli ;]

pozdro
  
 
zawsze możesz być podciągnięty pod powodowanie zagrożenia w ruchu - Polska to nie stany, gdzie każdy portoryk ma "ducha"
  
 
Jedynym moim bajerem z rodzaju choinki Bożo Narodzeniowej są stroboskopy Ale jak dotąd nie miałem z tego powodu problemów z Policją Może dla tego,że prawie ich nie uzywam
  
 
no ale to co innego ;] mi chodzi o ciągłe jeżdzenie np z zielonym podświetleniem, albo chociaz ewentualnie białym ;]
jak by nie patrzec, nie oslepia to nikogo (nie widac zródła światła), a nawet poprawia widoczność pojazdu np na postoju, chociazby z boku, gdzie nie ma zadnego oswietlenia
  
 
Możesz posiadać, nie możesz używać.
Jakiekolwiek oświetlenie, które jest na samochodzie i nie spełnia wymagań (odległość od jezdni, odpowiednia szerokość itd.) oraz ma inne kolory jest zabronione.
  
 
posiadam, tłumaczyłem się wielokrotnie, kable ciąłem przy policji, ale i tak mi się to podoba co najmniej połowa rzeczy w Ponym podpada pod różnej maści paragrafy

kwestia tego czy masz czas i nerwy żeby sie czasami poużerać z tym lub owym


[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2008-02-22 23:58:57 ]
  
 
no to wracajac do tego co wczesniej napisałem, czy lampka oswietlenia wnętrza kabiny spełnia te wymogi????
  
 
Cytat:
2008-02-23 12:06:40, Turbus pisze:
no to wracajac do tego co wczesniej napisałem, czy lampka oswietlenia wnętrza kabiny spełnia te wymogi????



a w czasie jazdy jej używasz??
  
 
jak dla mnie to troche wioska takie oswietlenie ale o gustach sie nie dyskutuje

co do policji to niestety jak trafisz na Pana co to powie cos w stylu tu cytat:
"lampy tylne powinny swiecic nawet jak sa wylaczone w kolorze takim jak okreslaja przepisy" (chodzilo o fabrycznie przyciemniane szkla w golfie mojego kolegi
to niestety ale mozesz sobie gadac co chcesz i i tak jak to ktos juz tu pisal nic ci nie pomoze - ganianie sie z nimi i tyle

posiadac niby mozesz uzywac juz nie zawsze ci to podciagna pod stwarzanie zagrozenia na drodze nawet jak sie bardzo bedziesz staral wymigac moi znajomi niestety tak mieli i konczylo sie to albo zabraniem dowodu albo mandatem i obys nie trafil na Pana co mu swieci jak jest wylaczone hehe

na zloty czy uliczne wyscigi (te legalne u nas w Lodzi takie ostatnio mamy) jak najbardziej przydatna rzecz

aha zapomnialem jezdzic z tym nie wolno ale stac np pod domem albo na parkingu nikt ci nie zabroni przepisy te dotycza aut bioracych udzial w ruchu ulicznym

[ wiadomość edytowana przez: carl_ldz dnia 2008-02-24 20:52:23 ]
  
 
Cytat:
2008-02-23 12:06:40, Turbus pisze:
no to wracajac do tego co wczesniej napisałem, czy lampka oswietlenia wnętrza kabiny spełnia te wymogi????



Samochod wyjezdzajac z fabryki jako caly, seryjny posiada homologacje i juz kropka, pomijajac fakt ze wnetrze to inna bajka. Na zewnatrz swiecaca dresiarska antenka to juz lamanie prawa.