Lantra jakie alufelgi najlepiej pasuja???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Mam problem z dopasowaniem jakichkolwiek felg do mojej lantry. I mam takie pytanie czy wejda 16 calowe ??? i jakie powinno byc et???
  
 
16 wejdą tylko braknie miejsca na oponę. Pamiętaj jak zwiększasz rozmiar felgi to zmniejszasz wysokość opony. Komfort jazdy na niskim profilu to jak jazda na wozie drabiniastym. Jak najedziesz na monetę to będziesz wiedział czy na orła czy na reszkę.
  
 
to jak myslisz jakie beda najlepsze 15?
  
 
Najlepiej poszukaj jakiegoś kalkulatora do opon:
np.
Kalkulator
wtedy będziesz wiedział jakie możesz wrzucić felgi
  
 
ja pomykam na 15 od coupety i moim zdaniem jest to kres sensownej jazdy lantrą po polskich drogach (bez zmian w zawieszeniu oczywiście) przy założonych oponach 205/50 koleiny to było morderstwo w biały dzień
na dziś mam złożone z przodu 195/55 i to jest w wymiarze a tył nieco ponadwymiarowy 195/60 auto bardzo dobrze się trzyma asfaltu i dość spontaniczne skręca (jest zdecydowana różnica w stosunku do 185/60/14) ,ten tył podniosłem celowo ,sam wiesz jakie jest to tylne zawieszenie w lantarkach




[ wiadomość edytowana przez: daar dnia 2008-03-07 19:25:02 ]
  
 
Ja też mam swoją Lantre na 15" i na oponkach 195/50 tył / przód

Jak narazie nie napotkałem problemów zobaczymy co będzie jak założe letniaki... narazie cały czas zimówki dobijam.
  
 
A jakie macie ET
  
 
u mnie et =46 nic nie wystaje poza obrys i nawet przy ponadwymiarze z tyłu nie ma zjawiska obcierek
  
 
Jak lubisz sportową, sztywną jazde to 16 spoko wejdą - ale beda problemy krawężnikami itd - co do wyczucia monety na jezdni to gruba przesada ...