[Pony MPI 93"] Silnik nie pracuje na 2 cylindrach.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam prosze Was o pomoc .Posiadam Hyudai pony rok 1993 GLS wtrysk.Nagle cos się stało i silnik nie prcuje na wszystkie gary [dwa srodkowe].Kupiłem nowe swiece i kable WN oraz kopułke i palec .I bez zmian chodzi jak sieczkarnia [gasnie jak się redykuje biegi] czy to zawory lub uszczelka pod głowicą sa nie wie. Sory jesji ten temat już był .Jestem nowy i nie za bardzo zorientowany co i jak POZDRAWIAM Darek 80

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-11 19:15:01 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
1. Po wymianie świec sprawdziłeś iskrę na wszystkich cylindrach?
2. Te niepracujące cylindry mają świece mokre czy suche?
3. Jakieś inne objawy, odgłosy, dymienie z rury, pęcherze powietrza w zbiorniczku przelewowym od chłodnicy?

Trzeba szukać...
  
 
Trzeba by podjechać do jakiegoś serwisu na diagnozę, niekoniecznie ASO.
  
 
jesli nie chodzi na 2i3 to 99 pr. wydmuchalo ci uszczelke pod glowica . mialem to samo wymienilem swiece przewody i nic a okazalo sie ,ze to uszczelka.Zdejmij glowice wymien uszczelke i.filtr olejowy i olej *nie palil ci na 2i3 a paliwo dostawal i cale to paliwo masz w oleju* jesli masz nowe swiece to dobrze je oczysc i opal je nad gazem .pozdrawiam milej pracy powodzenie a nie zapomnij dokrecic glowicy po 500 km nie pamietam jaka sila..
  
 
Sprawdź ciśnienie w cylindrach, jeżeli nie masz czym to spróbuj na wyczucie. Pokręcaj wałem. Przy wydmuchanej uszczelce nie poczujesz oporu na tych cylindrach. Sprawdź oczywiście iskrę i paliwo, wymiana przewodów i świec nie zawsze jest potrzebna.