Banalny problem z postojowymi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sorki, że zadręczam tak błahym problemem ale od tygodnia walczę z postojówkami i mam dość
Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak się te lampy wyciąga? Przodzik RS. Czytałem na forum, że w środku powinny być jakieś sprężynki - ja tego nie mam. Końcówki na których powinny one być są chyba połamane. Lampa się rusza, ale wyjść do przodu nie chce. A muszę żarówki wymienić bo mi przeglądu nie podbili.
Będę wdzięczny za pomoc.
  
 
hym no chodzi o te boczne chyba bo w normalnych mkV to tam kierunki są ... to tam powinna być sprężynka ... i są dwa zaczepy które się łączą z reflektorem ... no i wtyczke trzeba odłaczyć bo nie wyjdzie takto .. tak mi się zdaje.. może jak połamane zaczepy to ktoś na zapinki jakieś to przymocował czy coś... musisz dokładnie popatrzeć


... kurcze wlaśnie zauważyłem, że Ty masz mkVI .. :| sorki

ale lampy wyglądają prawie tak samo chyab to powinno byc podobnie


[ wiadomość edytowana przez: kris-kzn dnia 2008-05-23 19:04:05 ]
  
 
Patrzę dokładnie, tylko tam tak ciasno, że nawet nie ma jak ręki wsadzić...
  
 
lampy mk5 i 6 takie samo, mocowanie postojowek rsowych i kierunkow w zwyklaku tez takei samo, na sprezynce, widac dokladnie takie biale plastikowe koleczko zachaczane o blache, jak nic nie ma to pewnie sie polamalo i ktos cos kombinowal...
  
 
Na pewno ktoś kombinował, niestety. Chyba klejem Postojówka mi trochę wychodzi - żeby ją wyciągnąć mam ją jakoś przekręcić, czy jak?
  
 
jak nie masz zabezpieczenia to poprostu pociagnac w strone przodu auta
  
 
powinno być tak, że poprostu się ją wysuwa po zdjęciu ze sprężynki (druta, opaski, sznurka - tak też bywa).. ale żarówkę można wymienić bez wyciągania jej tylko trzeba się namęczyć z wyciągnieciem - wypinasz wtyczke, potem przekręcasz osadzenie żarówki i wychodzi.