[MK7] Piszczące odboje tylnej klapy HB - czym smarować?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W końcu udało mi się znaleźć koszałka który stara się przekrzykiwać radio ciągłym piszczeniem na nierównościach.

To plastiki tylnych odbojów piskają sobie ocierając się ochoczo o gumy. Trochę je odkręciłem (w granicach rozsądku - żeby się klapa zamknąć chciała), aby zminimalizować luzy ale nie pomogło.

Kolejny mój pomysł to smarowanie - tylko pytanie czym? I z tym tematem do Was przychodzę.

Zastanawiam się (tak na sucho - bo ani wiedzy ani doświadczenia w temacie nie mam) nad suchym smarem teflonowym albo jakimś smarem silikonowym - ale tego jest 1000 i 1 rodzajów.

Może ktoś uporał się u siebie w aucie z tym tematem (i przy okazji nie zwulkanizował tej gumy z plastikiem).


[ wiadomość edytowana przez: _unnamed dnia 2009-06-19 10:29:36 ]
  
 
Witam kolege.Mysle ze moge pomoc bo mialem cosik podobnego tylko ze u mnie latała troche klapa a sprawdzic to mozesz latwo.Zamknij bagaznik i zlap za listwe na bagazniku na ktorej jest zamek.Pociagnij ja gora doł.Jesli sa luzy to otworz właz do bagaznika wez klucz 10 lub srubokret gwiazdkowy(nie wiem co tam masz) i poluzuj sruby tak abys mogl opuscic troche do dolu ten zaczep o ktory zatrzaskuje Ci sie zamek klapy.Moze wczesniej wkrec troche te odboje co odkreciles.Ale nie przesadz z tym opuszczaniem zeby klapa nie wpadla za bardzo do srodka bo nie nie zgra za bardzo z blotnikami.Mam nadzieje ze cos podpowiedzialem.
  
 
posmaruj jakimkilwiek smarem i będzie oki. Najlepszy jest silikonowy, bo nie reaguje z gumą.
  
 
Ujj...
Smarowałem i gumy i uszczelkę i nadal piska... wszystko co tam jest to już psikłem smarem. Nie wiem co dalej...
  
 
a może są za długie, albo za krótkie?
  
 
Witam,przez jakiś czas miałem taki sam problem,myslałem że to decha skrzypi ,doszedłem że to te odboje i posmarowałem je wazeliną techniczną,taką jaką smaruje się uszczelki na zime żeby nie przymarzały i problem zniknął