[mkVII] swap benzyna -> diesel

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
wiem ze temat wielokrotnie przerabiany na tym forum (pod kazdym kątem ) ale nie znalazlem odpowiedzi na pytanie - czy mocowania silnika i skrzyni w benzyniaku beda pasowac do silnika i skrzyni z 1,8 td (90KM ) czy tez trzeba cos spawac i ciąc zeby podeszlo - pytam bo dawca 1,8td czeka spokojnie i doslownie wszyskie graty do swapa są tylko jest dość duzy problem ze znaleziem odpowiedniego "biorcy" i ostatnio zaczałem przegladac " uszkodzone" benzyniaki tylko czy jest po co bo jakiekolwiek ciecie i spawanie w komorze silnika nie wchodzi w gre.

dzieki za wszelkie rzeczowe info.
  
 
Pasuje, tylko jesli benzyniak to nie 1.8 rqb 130KM, lub RS 2000 to musisz załozyc sanki od TD, bo inaczej jest poduszka skrzyni mocowana.
  
 
Cytat:
2009-08-29 18:39:42, Magik123 pisze:
Pasuje, tylko jesli benzyniak to nie 1.8 rqb 130KM, lub RS 2000 to musisz załozyc sanki od TD, bo inaczej jest poduszka skrzyni mocowana.



OK, dzieki za info, jednak dopytam jeszcze raz - te budy od 1,8 rqb i RS2000 odpadaja calkowicie czy tez jezeli mam wszystko od diesla (całe kompletne auto tylko po uderzeniu w bok) rowniez moga byc ?
  
 
Kazda buda bedzie dobra, tylko sama ława pod silnikiem np ze zwykłego 1.4/1.6/1.6 16V/1.8 16V, bedzie inna i bedzie musiała byc przełozona od silnika TD, bo skrzynia inaczej jest mocowana.
W XR/RS jest mocowanie podobnie jak w TD.
Tak ogołem to wszystko pasuje, ale watpie ze to dobry i nie drogi pomysł bo raczej nie.