Gdynia -> puk, puk

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć Gdyniacy!

Przymierzamy się z żonką do zakupu małego mieszkanka w Gdyni (po sprzedaży mieszkania na Śląsq). No tak sobie pomyślałem, że tam w 3-mieście fajne ludziska są i warto by mieć tam jakąś metę i argument do przyjazdu .

I tak:

- jeśli ktoś by widział coś ciekawego do kupienia (raczej w grę - z uwagi na cenę - wchodzi kawalerka), to poproszę o informację . Ogłoszeń jest sporo, ale się wystraszyłem... Byłem oglądać mieszkanie na Chylońskiej, a kobiszcze sprzedające mi powiedziało coś w stylu: "aaaa... i jeszcze jedno... te toksyczne wykładziny, to spółdzielnia już powymieniała"... ups. Agentka od nieruchomości nic oczywiście o toksycznych mieszkaniach nie wspominała .

- jeśli ktoś by potrzebował mieszkania do wynajęcia, to będę miał takowe (jak kupię). Ale warunek -> na wakacje raczej musiałoby być wolne; wynajmujący nie ponosi oczywiście opłat w tym czasie (czyli najlepsze dla studentów). No przynajmniej na jakieś 3-4 tyg. w sezonie kąpielowym . Dla Kolegów lub osób poleconych -> możliwe oczywiście zniżki .

- będę potrzebował pomocy (nie za "dziękuję" , postaram się jakoś wynagrodzić starcony czas) jakiejś zaufanej osoby - przynajmniej na czas remontu, a moze i potem - do sczytywania liczników i innych spraw (do których jest potrzebna osoba na miejscu, a której mógłbym zufać i dać klucze... ).

Namiar na mnie: 603-894-294

[ wiadomość edytowana przez: Mateusznia dnia 2009-11-19 11:52:24 ]
  
 
Leszek, Mirek & Spółka -> mam nadzieję się z Wami teraz częściej widzieć . Chociaż...Mirek... młody żonkoś... no nie wiem, czy Cię Żonka z domu wypuszcza .
  
 
Mateusznia - jaki masz gorny pulap i jaki metraz? Bo od tego zalezy co by ci tutaj polecic.

Ps. Chylonia to taka nieszczegolna dzielnica moim skromnym zdaniem
  
 
Witam
Sam przymierzam sie kupna mieszkania w Gdyni, próbuję sie zorientować w ofertach, ostatnio np. wpadło mi w oko Komandorskie Wzgórze na Oksywiu, stosunkowo blisko do morza i do centrum, ławty dojazd do obwodnicy, ceny przystepne, chociaż oferta już trochę ograniczona (wiekszośc mieszkań już wykupiona)
Sporo inwestycji w 3mieście jakby opóźnionych przez niedawny kryzys, przzesunęło się na dalsze terminy, w moim przypadku chyba będzie opłacało sie wcześniej coś wynajac i spokojnie szukać najlepszych ofert.
Jak wpomniał Leszek, raczej warto poszukac wśród nowych osiedli, starsze dzielnice nie ciesza się najlepsza opinią.
Warte chyba polecenia sa okolice na zachód od obwodnicy, niby dalej od centrum miasta i morza, lecz wokół poro terenów zielonych, cisz i swieze powietrze są bezcenne , zresztą tu niech się Leszek wypowie.
  
 
No hej Leszek! Wszelki duch...!

To podaję warunki brzegowe:
Cena: ca. 140 kPLN (czyli bez fajerwerqf )
Metraż: hmm... byleby nie 17 m2 ... 20m2 i więcej
Nie parter

Wstępnie jadę pooglądać mieszkanie na:
- ul. Beniowskiego
- ul. Śmidowicza
- ul. Lanoty
- ul. Konwaliowa (Witomino Radiostacja -> czy tam qrdeczka jest faktycznie jakaś radiostacja, czy mnie te "promile" nie zabiją przypadkiem? Co myślicie o tej lokalizacji... z satelity tak zielono wokoło ?)



[ wiadomość edytowana przez: Mateusznia dnia 2009-11-19 13:43:40 ]
  
 
Ha! No to Mirku jesteśmy na tym samym etapie .

Zauwazyłem, ze jest też kilka nowych inwestycji, ale qrka... rynek pierwotny jest trochę ryzykowny (dopóki nie ma się aktu notarialnego w ręq)... chociaż ceny... paradoksalnie... niższe .

Fajne mieszkanka od dewelopera są też w Rewie.

Kobitka z pośrednictwa odradziła mi ul. Zamenhoffa w Gdyni, którą miałem też wybraną...

Oglądałem też oferty w Gdańsq (zadziwiło mnie, ze ceny są tam porównywalne, tzn. też mógłbym coś znaleźć w "mojej" cenie), ale tam jest jakoś tak... duszno ... wysypiska śmieci, zakłady petrochemiczne, etc.
Wolę Gdynię!

Sopot se odłożę, do czasu, aż mi wujo z Emiratów nie zasili konta

[ wiadomość edytowana przez: Mateusznia dnia 2009-11-19 13:47:11 ]
  
 
A Leszek -> gdzie mieszkacie? Moze bym się tak koło Was ulokował...? A obok Mirek? Ale byłoby fajnie!
  
 
Witam
Cytat:
2009-11-19 13:41:13, Mateusznia pisze:
Ha! No to Mirku jesteśmy na tym samym etapie . Zauwazyłem, ze jest też kilka nowych inwestycji, ale qrka... rynek pierwotny jest trochę ryzykowny (dopóki nie ma się aktu notarialnego w ręq)... chociaż ceny... paradoksalnie... niższe


Hmmm. to prawda, ale moja żona kupując mieszkanie w Krakowie płaciła rarami za wykonanie poszczególnych etapów, zresztą hmmm. no sa sprawdzenie w miarę wiarygodni deweloperzy, to zmniejsza ryzyko.
Ceny za mieszkania od deweloperów są nizsze, chcociaż trzeba doliczyć wyposażenie nowego mieszkania, na rynku wtórnym można kupic mieszkanie po remoncie, ale nie zawsze urzadzone w Twoim guscie czy zgodnie z Twoimi potrzebami.
  
 
Cytat:
2009-11-19 13:46:14, sheriffnt pisze:
Witam Hmmm. to prawda, ale moja żona kupując mieszkanie w Krakowie płaciła rarami za wykonanie poszczególnych etapów, zresztą hmmm. no sa sprawdzenie w miarę wiarygodni deweloperzy, to zmniejsza ryzyko. Ceny za mieszkania od deweloperów są nizsze, chcociaż trzeba doliczyć wyposażenie nowego mieszkania, na rynku wtórnym można kupic mieszkanie po remoncie, ale nie zawsze urzadzone w Twoim guscie czy zgodnie z Twoimi potrzebami.



A masz coś na oq w Gdyni od dewelopera? Może byśmy 2 mieszkania negocjowali, to byśmy mieli lepsza siłę przetargową
  
 
Cytat:
2009-11-19 13:46:14, sheriffnt pisze:
moja żona kupując mieszkanie w Krakowie



Żona Kraqska? Mmm... fajni ludzie stamtąd są
  
 
Witam
Przeglądamy oferty, na razie to Komadorskie wzgórze mnie nęci:
komandorskie wzgórze
z kosmosu
  
 
Cytat:
2009-11-19 13:57:58, sheriffnt pisze:
Witam Przeglądamy oferty, na razie to Komadorskie wzgórze mnie nęci: komandorskie wzgórze z kosmosu



To Komandorskie, to i ceny za m2 ma fajne, ale trzeba dokupić udział w grucie, drogach wewn. i obligatoryjne miejsce parkingowe... Najtańsze mieszkanko za 170 kPLN (ale już zarezerwowane)... następne w kolejce najtańszych, to... 210 kPLN... ech... z kosmosu faktycznie ... jak dla mojej kieszeni...


[ wiadomość edytowana przez: Mateusznia dnia 2009-11-19 14:21:16 ]
  
 
Komandorskie wzgorze jest naprawde supre - nawizuje architektura do gdynskego modernizmu. Tez mi sie podoba to osiedle.

Mysle, ze tak jak Mirek napisal w przypadku kupna na rynku pierowtnym od sprawdzonego dewelopera nie bedzie problemu. Pozatym platnosc jest w transzach zaleznych od stopnia zaawansowania inwestycji.

Te lokalizacje, ktore przedstawiles sa bardzo slabe.... stare osiedla (lata od 50tych do 80tych).

Ja mieszkam wlasnie w tzw. Gdyni zachod (Chwarzno).

Zapewne sprawdzales ofery naszych lokalnych deweloperow:

Hossa (bardzo mocna wlasnie w Gdyni Zachod)
Invest Komfort (np. Komandorskie Wzgorze)
Polnord
Ekolan

Aczkolwiek ciezko bedzie ci znalezc kawalerke (schodza na pniu) i szczegolnie za taka niska cene w fajnej lokalizacji. Ze 140 tys. wGdyni raczej nie poszalejesz
  
 
No wiem, ze nie poszaleję , ale to ma być mieszkanko na wakacje, a w trakcie roku, żeby sie samo opłacało z małym ogonkiem . Moze być wielka płyta... ludzie jakoś w tym żyją... ja się wychowałem... .

A Lanoty jest niedaleko morza...
A Konwaliowa w otulinie z lasów...
To aż tak złe lokalizacje...?

A ofert tych deweloperów jeszcze nie znam; dopiero zaczynam się rozglądać (choć, jak coś mi przypadnie do gustu, to zakup może być z dnia na dzień).

[ wiadomość edytowana przez: Mateusznia dnia 2009-11-19 14:37:55 ]
  
 
Lanoty - nie ma takiej ulicy w Gdyni

Konwaliowa - niech sie Mirek wypowie - mieszka/ł niedaleko.

Może poszukaj na Grabówku, Wzgórz Św. Maksymiliana, Redłowo, Płyta redłowska, Witomino Lesniczówka, Działki Leśne - to sa dzielnice bardzo blisko centrum, gdzie bedziesz mial szanse na znalezienie kawalerki (nie wiem jak z cena, bo dawno sie nie orientowalem).

Zobacz jeszcze te oferty deweloperow, ktorych ci podalem.
  
 
Dzięki Leszku!

A Witomimo-Radiostacja, to to samo, co samo Witomino? Czy się orientujesz/cie, czy jest tam radiostacja jakaś?

A jest ul. Lanoty: www.zumi.pl/namapie.html?Submit=Szukaj&qt=&loc=gdynia%2C+ul.+lanoty+4

  
 
Witomina to dzielnica, ktora zwyczajowo dzielona jest na czesci - Radiostacja, Lesniczowka. Cos tam jest jakas raiostacja, ale chyba obecnie wykorzystywana przez korporacje taksowkowe i pewnie sluzby miejskie, ale pewny nie jestem. Moj brat mieszka bardzo blisko tej radiostacji - skutkow ubocznych nie zauwazylem

Lanoty - to jest wlasnie Plyta Redlowska.
  
 
Witam
Witomino, w części Radiostacja, czyl np. ul. Konwaliowa, to w miare dobra lokalizacja, infrastruktura, blisko centrum - ok. 4 km, blisko wyjazd na obwodnice i dalej na A1, dzielnica raczej spokojna.
  
 
To wolałbym mieszkać w dzielnicy W-Leśniczówka, niż W-Radiostacja .
A Braciszek ma dzieci ("promile" uderzają w najwrażliwsze miejsce każdego mężczyzny )?

A może na tym Chwarznie się coś trafi , moze jakieś ogłoszenie na słupie już sobie czeka, aż je Leszek przeczyta i wyśle koledze .


A wiecie... przeszło mi koło nosa fajne mieszkanie na Babich Dołach, 200m od plaży... Daleko od centrum, ale ta plaża koło domu...mmm... I samoloty nad głową (ale to bym chyba przebolał... chyba...). Tam są jakieś wojskowe/powojskowe bloki i lotnisko.

W Gdyni ciekawą ofertę (ale niestety nie z moje półki) ma Semeko. Mają ofertę nowych mieszkań w Redzie (już z mojej pólki), ale daleko troszkę...

No cóż... rozglądam się dalej... coś się trafi przecież

  
 
Cytat:
2009-11-19 15:48:14, sheriffnt pisze:
Witam Witomino, w części Radiostacja, czyl np. ul. Konwaliowa, to w miare dobra lokalizacja, infrastruktura, blisko centrum - ok. 4 km, blisko wyjazd na obwodnice i dalej na A1, dzielnica raczej spokojna.



Tą Konwaliową będę oglądać . Moze nawet w tą sobotę (o ile żonka się będzie dobrze czuła na tyle, zebym ją zostawił samą w Wawie) . Jakbyście planowali jakiś wieczorny spocik, to mogę się dołączyć .