[Avensis T22] Mało wydajna klimatyzacja - ponoć sprawna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam w/w Avensis od ok 2 lat. Od początku klimatyzacja ma moim zdaniem zbyt niską wydajność. Byłem w zeszłym tygodniu w warsztacie zajmującym się montażem i serwisem układów klimatyzacji i koleś po nabiciu i odgrzybieniu stwierdził, że układ jest szczelny i do końca nie wie dlaczego klimatyzacja nie jest tak wydajna jak powinna być. Stwierdził, że to taka uroda tego samochodu i nie ma co dalej grzebać. Klimatyzacja niby chłodzi, ale nie w takim stopniu jak działa to w innych samochodach.
Dlatego właśnie postanowiłem zapytać jak u Was wygląda chłodzenie w tym modelu Avensis.

Dla tych którzy się orientują, to zapamiętałem że koleś na podpiętej maszynie do nabijania klimatyzacji pokazywał mi że wskazówka na czerwonym zegarze (od czerwonego węża) wskazuje wartość 17, a dobrze jest jak wskazuje poniżej 15. Chodziło o jakieś ciśnienie w układzie czy coś takiego.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki w tej kwestii.

Mój model to Avensis T22 po Lifcie, rok 2001 wersja SOL

[ wiadomość edytowana przez: slawoo dnia 2010-06-14 10:34:12 ]
  
 
Może chłodnica jest zasyfiona, to samo tyczy się żeber chłodzących klimatyzacji, możesz tam mieć jakieś liście itp. (chodzi mi o część która chłodzi powietrze i znajduje się w obiegu nawiewu).
Albo w samej obudowie nagrzewnicy nie domykają się elementy, które przy włączeniu zimnego nawiewu mają za zadanie kierować strumień powietrza poza nagrzewnicę, czyli w twoim przypadku strumień powietrza może lecieć przez nagrzewnicę i tym samym powietrze się ociepla. To takie luźne przemyślenia

[ wiadomość edytowana przez: junior_ek dnia 2010-06-14 12:12:29 ]
  
 
To fakt, że fachowiec co mi nabiał klimatyzacje też powiedział, że może to być spowodowane zabrudzoną chłodnicą.
To się da zrobić, bo ją postaram się wyczyścić.
Sprawdziłbym również tą nagrzewnicą, jak dotrzeć do tej obudowy i sprawdzić czy się dokładnie wszystko domyka? Którędy się tam dostanę w moim aucie? Z góry dziękuję za odp.
  
 
Też tak mam ale po wymianie filtra kabinowego jest dużo lepiej stary był cały zasyfiony
  
 
Filtr kabinowy mam nowy po wymianie więc jest czyściutki.
  
 
Cytat:
2010-06-14 14:17:08, slawoo pisze:
To fakt, że fachowiec co mi nabiał klimatyzacje też powiedział, że może to być spowodowane zabrudzoną chłodnicą. To się da zrobić, bo ją postaram się wyczyścić. Sprawdziłbym również tą nagrzewnicą, jak dotrzeć do tej obudowy i sprawdzić czy się dokładnie wszystko domyka? Którędy się tam dostanę w moim aucie? Z góry dziękuję za odp.


Najpierw wyczyść chłodnicę. Motyw z nagrzewnicą myślę, że można sprawdzić zaraz po odpaleniu silnika, kiedy nagrzewnica jest jeszcze zimna. Włącz wtedy klimatyzację, jeśli powietrze nie będzie zimniejsze niż zwykle to jest ok.
  
 
Jesli masz silnik z poczatku produkcji zwlaszcza 2C-T/E faktycznie podobnie jak w corolli 2C-E uklad chlodzacy jest mniej wydajny.
Ile masz gazu w ukladzie ?
Sprawdzał cisnienie na wyzszych obrotach ?
  
 
Witam,


Mój silnik to 1AZ-FSE, pojemność klimy to 450g.
Niestety nie sprawdzał ciśnienia na wyższych obrotach, więc nie wiem jak to wygląda.
  
 
Ja zaobserwowałem że (subiektywne odczucie chłodu) zależy na co skierowany jest nawiew powietrza.
Żeby było chłodniej proponuje też używać klimy na zamknietym obiegu powietrza. (nie musi schładzać ciagle zasysanego ciepłego powietrza z zewnątrz)
  
 
Cytat:
2010-06-14 10:33:31, slawoo pisze:
Witam, Mam w/w Avensis od ok 2 lat. Od początku klimatyzacja ma moim zdaniem zbyt niską wydajność. Byłem w zeszłym tygodniu w warsztacie zajmującym się montażem i serwisem układów klimatyzacji i koleś po nabiciu i odgrzybieniu stwierdził, że układ jest szczelny i do końca nie wie dlaczego klimatyzacja nie jest tak wydajna jak powinna być. Stwierdził, że to taka uroda tego samochodu i nie ma co dalej grzebać. Klimatyzacja niby chłodzi, ale nie w takim stopniu jak działa to w innych samochodach. Dlatego właśnie postanowiłem zapytać jak u Was wygląda chłodzenie w tym modelu Avensis. Dla tych którzy się orientują, to zapamiętałem że koleś na podpiętej maszynie do nabijania klimatyzacji pokazywał mi że wskazówka na czerwonym zegarze (od czerwonego węża) wskazuje wartość 17, a dobrze jest jak wskazuje poniżej 15. Chodziło o jakieś ciśnienie w układzie czy coś takiego. Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki w tej kwestii. Mój model to Avensis T22 po Lifcie, rok 2001 wersja SOL [ wiadomość edytowana przez: slawoo dnia 2010-06-14 10:34:12 ]


Trzeba zdemontowac chlodnice cieczy ta z przodu i ja przemyc karcherem ,potem jak podlaczysz maszyne do AC to sie okaze ze gazu jest za malo i wejdzie jeszcze troche do ukladu,i bedzie zimno ze az ci z zadowolenia usmiech skrzepnie na twarzy.
Moze sie tez okazac ze zawor rozprezny jest zablokowany,poznac to po tym ze niskie cisnienie jest za wysokie a wysokie za niskie,ale najpierw trzeba wymyc chlodnice.
Jak niema dobrej wymiany ciepla to gaz jest za cieply wiec jest rozprezony i jest go wagowo mniej w ukladzie.
Klima powinna dmuchac powietrzem do kabiny o temp 1-7 stopni,jak wsadzisz termometr do kanalu nawiewnego,jezeli jest cieplejsze to AC niesprawne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer