[Ogólne] Usunięcie lakieru z felg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czy dobry dział, w wyszukiwarce nic konkretnego nie znalazłem. A konkretnie szukam środka który zdejmie lakier z felg aluminiowych. Jest plan polerowania środka i rantu a ramiona do malowania. I moje pytanie jest takie. Jak usunąć ten lakier? Bez ingerencji pracy mechanicznej tylko chemią. Scansolem już próbowałem. Nic z tego. Znacie jakiś dobry środek.?

[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2012-06-07 21:07:13 ]
  
 
tygrys albo jakoś inaczej się nazywa, w każdym sklepie budowlanym kupisz. Cena podobna do scansola ale skuteczniejszy. Mi zszedł b. dobrze, jak cztery felgi to od razu bierz większą puszkę litrową.
  
 
firmy zajmujące się regeneracją felg zanurzają je w kwasie i wtedy wszystko schodzi prawie samo

słyszałem też o tym, że z kreta w granulkach, do udrażniania rur można przygotować roztwór w którym można zanurzyć felgę i usunąć z niej lakier
zanurzasz ją na haku, wszystko wrze, a potem obficie spłukujesz wodą


[ wiadomość edytowana przez: darek4488 dnia 2012-06-07 23:17:25 ]
  
 
ktoś jeszcze ma jakieś propozycje? Ten kret nie zaszkodzi dla aluminium?
  
 
przetestuj na kawałku blachy aluminiowej
  
 
Wodorotlenek sodu czyli główny składnik udrażniaczy do rur i niektórych środków do czyszczenia jest żrący. Powinien usunąć farbę, zanieczyszczenia i wżery, ale łączy się też z aluminum wydzielając wodór trzeba być ostrożnym nie tylko na własne zdrowie, a też na samo aluminium. Bardzo możliwe, że jak przesadzisz ze stężeniem roztworu albo za długo pozwolisz mu działać to powierzchnia aluminum po takim zabiegu będzie matowa, więc najlepiej ostrożnie i pomalutku.

Pamiętaj o ochronie skóry i układu oddechowego oraz o tym, że wodór jest palny.
  
 
Ja używałem Scansolu, ale nie szło mi zbyt łatwo.
Najlepiej środek typowo do usuwania lakieru + szczotka ręczna i na wiertarkę z miedzi. Nie niszczy ona powierzchni aluminium tak jak metalowa.
  
 
A ja polecam użyć włókniny ściernej na krążku, mocowana za pomocą trzpienia do wiertarki

alle
alle2

youtube
  
 
Z felg aluminiowych malowanych proszkowo taką ściernicą farby nie zdejmiesz moim zdaniem. A jak jeszcze się trafi na takie felgi jak np. moje, które były malowane już 100 razy to nawet chemia nie da rady. Tylko piaskowanie/śrutowanie/szkiełkowanie zostaje.
  
 
Ja polecam jeszcze raz Scansol, albo coś w tym rodzaju + wiertatara z miedzią.
Przynajmniej nic nie zniszczysz. Ten krążek, to ciekawe rozwiązanie. Też można spróbować.
Albo np. ten krążek i Scansol.
  
 
Scansol nie dal se rady. Myśle nad tym kretem. Tylko wątpie ze to coś da. ;/ Dziekuje i dam znac czy cos dalo..