A na stronie F&F

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
trzy super galeryjki z dawnych rajdów a w nich również są ładzianki !

Polecam !

slave.e-edukacja.pl/~fiat/galeria_php/galeria.php?zm=0&z=8

slave.e-edukacja.pl/~fiat/galeria_php/galeria.php?z=6

slave.e-edukacja.pl/~fiat/galeria_php/galeria.php?z=7

Na zachęte:

  
 
A to co ???też łada???czy może to seat?
  
 
To jest seat.
  
 
Seat 124 Special czy jakoś tak
  
 
Fajne jest też zdjęcie Mirki i Fiata128 z charakterystycznymi okraglymi swiatlami z tylu - w Polsce znaliśmy tlyko skrócona wersję pod nazwą Zastava 1100P.
  
 
Zastava wcale nie była skrócona - była to wersja hatchback której w orginalnych fiatach 128 nie było. Były za to 128 sedany 2d i 4d, panorama no i oczywiście 3p oraz coupeta Sport L

Wszystkie łącznie z zastawą są śliczne szkoda że nie RWD bo to by był dopiero wypas
  
 
Proszę wybaczyć moją ignorancję i niewiedzę, chociaż jako dzieciak często prowadziłem Zastawę 1100P Mediterian kolor pomarańczowy na kolanach taty. Wypasione sportowe autko, tlkyo szkoda, że blach robiłe sie w mig papierowe.
  
 
Ja z kolei zastawką 1100p mojego ojca (ale Leszek- sportowe auto to to nie jest pomimo tego pięknego brzmienia silniczka wyprzedzającego wtedy epokę) uteż uczyłem się pierwszych manewrów autem.Potem jak już miałem prawko tez czasem nią jeździłem - ale szybko się rozleciała( blacha).
  
 
Pisząc o sportowym charakterze auta miałem na myśli 3 drzwiową wersję Mediterian z malutka sportowa kierownica, obrotomierzem i chyba czymś tam jeszcze. Mój wujek za to miał 5 drzwiowego hatchbacka i to była wyjatkowa bryka, ale też sie rozleciała z powodu marnych blach (doturlała sie do połowy lat 90tych).
  
 
Jesli chodzi o róznice między trzydrzwiową mediteran a zwykła to faktycznie - mediteran była bardziej "sportowa" - sorry
MI się zawsze podobały obrotomierze w zastawkach nadesce rozdzielczej ( takie wskazówkowe)
  
 
Tak mi się zebrało na wspomnienia z ojcem i zaczelismy szukac medeiterana:



Troche ma dodanych wskaznikow, bo widocznie to jakas rajdowka
  
 
W naszej niestety nie było obrotomierza wo góle - ani na desce a nie takiego jak ten na zdjęciu. To mediterany miały montowany fabrycznie taki obrotomierz????
  
 
Tak oczywiście. To zdjecie pochodz z modelu rally. Dodam jeszcze, ze kolejna roznica byl gaźnik. W 5 drzwiowym byl jednogardzielowy SOLEX, a w Meditarnie 2gardzielowy WEBER.

I tu zacytuje mojego ojca: "Po Zastavie, nigdy już nie jechałem tak dynamicznym autem."
  
 
hmm ta deska to mi nie wygląda na deske od zastavy tylko od fiata 128 i to takiego w niezłej wersji...
Prędkościomierz jest chyba wyskalowany conajmniej do 180 a w zastawie był do 140 i jedna kreska za Do tego ten obrotomierz z czerwonym polem zaczynającym się od 6800 i typowo fiatowskie małe zegarki

jeśli to Zastava to jakaś zdrooowo przerobiona
A mediteranki były naprawdę super
  
 
Deska w naszym Mediteranie nie miała tlyko tych wskaznikow małych, a pozatym wygladała identycznie. Wyskalowania obrotomierza nie pamietam, ale wiem ze predkosciomierz był w naszej do 180km/h.

To prawdopodobnie jest deska z Fiata 128 Rally.
  
 
No włąsnie - coś mi też niegrało - bo takie kierwnice idziałem w zastawkach , ale ten obrotomierz . W naszej zamiast niego był pusty zegar z trzema(albo czterema kontrolkami
Pozdr
Paweł
  
 
zastawaaa..... ach rozmarzylem sie.

drodzy koledzy, tez mialem kiedys zastawke, rocznik 81 kupiona przez nas w 91 i spawana. dotrwala spokojnie do 2001 kiedy to kupilismy Ladzianke 2107. zastawka stala ponad miesiac nie odpalana, az przyszedl ajakis koles i zaproponowal ze ja kupi,cena 100 zl zal bylo sprzedawac, ale trzeba bylo
wlozony zostal akumulator i zapalila na dotyk, od razu a ten dzwiek?
poezja piekny bulgot.

zastawa bardzo sympatyczne autko, ale slabe blachy.
budzik miala chyba do 160, mialem obrotomierz dolozony i fotele lotnicze od LADY 2107.

mam jeszcze tylna polke od zosi do sprzedania, tanio.
stan idealny, sztywna bardzo.

[ wiadomość edytowana przez: zenuak dnia 2004-05-09 14:14:04 ]
  
 
A oto i zastava z dzieciństwa! Piękny pomarańczowy kolor. Gdzieś ma jeszcze jedną fotkę jak stoję i trzymam sie zderzaka z tyłu letnią porą

Miejsce znane ze obecnych trójmiejskich spotów.

  
 
Który to był rok?
Ja mam takie zdjęcie z 1984r. jak stoje przy skodzie 100S
  
 

Fajna _
Nasza była koralowai niestety nie było to mediteran tylko pięciodrzwiowa. Ale chyba żadnej fotki chyba nie mam - chyba że przegrzebę połszafy ze zdjęciami
paweł