Jestem u Was gościem, ale się pochwalę...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Co prawda moim zainteresowaniem obdarzam przede wszystkim Fiaty z lat '60 i '70, a w szczególności 'limuzyny', to - jako że znam kilka osób z Waszego szacownego klubu, chciałem się pochwalić zakończeniem remontu silnika Fiata 2300 S coupe.
Oto zdjęcia :
http://www.pbase.com/adriank8/silnik_f2300scoupe_po_remoncie
p.s. poszukuję ładnych [ nomen omen ] , chromowanych ramion wycieraczek do Łady. [mam cały nowy mechanizm, który chcę wpakować do pikapa, bo wyższość 'Ładowskiego' nad 'Kanciakowym' jest taka, że mają od zewnątrze nakręcane śruby mocujące, a nie 'na wcisk'
  
 
no nie mam pytań...
wygląda ładnie - ciekawe jak będzie się prezentował w autku, chciałbym jeszcze cały taki zestawik zobaczyć

Jeśli chodzi o wycieraczki,to poszukaj na klubowej giełdzie
  
 
E tam silnik - ten pickup to jest dopiero sam miód!!!!
  
 
Cytat:

... ciekawe jak będzie się prezentował w autku, chciałbym jeszcze cały taki zestawik zobaczyć ...



http://www.zuckerfabrik24.de/fiat/pics/2300s_c4_4.jpg
tak będzie to wyglądać
  
 
Witamy Adrian, ale muszę Cię zmartwić, takie chromowane ramionka do wycieraczek to towar deficytowy, tutaj też wielu klubowiczów (jak również piszący ten post) poszukuje takowych
  
 
hmmm.
nie jest tak źle...
mi wystarczy że będzie - nawet poczernione - ale z nierdzewki. wrzucę 'do chromu' i nie ma sprawy/ byle b yło nie zniszczone.
  
 
marnie to widze.... JA tez takie chce....
a autko Ci sie zapowiada miodzio
  
 
Taki silnik to w ladzie trzeba by na przyczepie wozic
Ale przyznam, ze robi wrazenie.
  
 
Witam - miło było by sie znowu spotkac i Ciebie w garażui nażywo obejrzeć to wszystko
Jesli chodzi o ramiona wycieraczek - jak tylko cioś znajdę gdzies w Polsce na szrotach - biorę
Pozdrawiam i do zobaczenia
Paweł
  
 
Cytat:
miło było by sie znowu spotkac i Ciebie w garażui nażywo obejrzeć to wszystko...


Pawle... masz do m nie telefon, zapraszam w jkażdej chwili

[/quote] Jesli chodzi o ramiona wycieraczek - jak tylko cioś znajdę gdzies w Polsce na szrotach - biorę [/quote]

wielkie dzięki. Jedno [ zaczernione ] ramię mam, poltrzebuję jeszce jednego. No i śrubek
  
 
Dzięki - na pewno zaglądniemy do raju
Nie wiedziałem ,że jest zapotrzebowanie na chromowane ramiona wycieraczek Ale jesli tak to będę zbierał co jest
Pozdr
Paweł
P.S.Nie wiem czy mam do CIebie telefon - jesli możesz - wyslij mi na priv
Pozdr
Paweł
  
 
Eeeh, juz lubie ten silnik za jego zasilanie

Czy dobrze zrozumialem ze silnik ten trafi pod maske tego fiata pick up?

Apropos wycieraczek - nie wiem jak to jest z chromem, bo sie dokladnie nei przygladalem, ale zwykle czarne ladowskie ramiona, kryja pod farba cos jakby chrom- u mnie odszedl lakier i sie pieknie blyszczy - baa nawet lekko oslepia jak slonce nan pada.

Wydale mi sie ze mozna spokojnie je przepolerowac na blysk, nastepnie pokryc moze bezbarwnym lakierem.
  
 
Witam
hmmm... wygląda jak klasyczny 1500 od kanta, tylko te 6 cylindrów, chyba ma zbliżoną konstrukcję?.
  
 
Cytat:
2004-05-16 03:08:20, sheriffnt pisze:
Witam
hmmm... wygląda jak klasyczny 1500 od kanta, tylko te 6 cylindrów, chyba ma zbliżoną konstrukcję?.



To dokładnie ta sama konstrukcja, w tą własnie i kilkoma innymi drobnymi różnicami. Nawet wymiary tłoków : w 1800/6R - te same co w 1300/4R, w 2100/6R - co w 1500/4R , a w 2300/6R. A więc części można kupić w każdym kiosku i toi jest fajnie :-]
Z tym że ten akurat sinik pochodzi z f2300 Sport Coupe. Do tych aut silniki w 2300 Sedan były przerabiane przez Abartha : aluminiowa miska oleju z grodziami chłodzącymi, sportowy wałem rozrządu, kilka innych drobiazgów... noo i przede wszystkim te 2 gaźniki Webera. Tu wstawione są 40 dcoe. Ale były też montowane 38 dcoe.

[quote]
Czy dobrze zrozumialem ze silnik ten trafi pod maske tego fiata pick up?
[quote]

nie, heh... nawet by nie wlazł pod maskę
Trafi na swoje miejsce, do Fiata 2300 S Coupe.
A do pikapa szukam 1.6/1.8/2.0 dohc i skrzyni piątki "pionowej" od Fiata 131.
  
 
Widziałem kiedys w Krakowie czarnego fiata 2300, odkupionego od jakiegoś księdza z Mielca( o ile dobrze pamiętam. Znacie to auto???
Silnik miał chyba taki sam - sześciocylindrowa rzędówka. wiesz może cos się z nim stało - bo ktoś bardzo pilnie chciał go wtedy sprzedać.
Pozdr
Paweł
  
 
wiem. :-]
Kupił go mój znajomy [pojechaliśmy go wspólnie z nim i z Michałem Uruszczakiem] wspólnie oglądać do Stalowej Woli. Auto miało Mieleckie rejestracje, ale nie było - w tego co wiem - nigdy własnością żadnego księdza.
Obecnie auto jest chyba znów do sprzedania , ale z tego co wiem to cena jest 'zaporowa'. Jeśli ktoś jednak byłby zainteresowany, mogę skontaktować się z właścicielem.
Silnik tam to właśnie takie R6, ale w tej 'cywilnej', nie-sportowej wersji.
  
 
Powiedz, czy wspomniany Michał U - mieszkał kiedyś na rogu Lea i Smoluchowskiego?????
- Jeśli tak, to świat jest strasznie mały -bo to mój sąsiad z dzieciństwa Pamietam jak kilka lat temu odwiedzając matulę pomagałem mu przepychać Fiacika na parking pod blokiem... wtedy był zielony ...
Jesli możesz pozdrów go w moim imieniu
  
 
tak, mówimy o tej samej osobie. to 'współstajenny', [nota bede: właściciel dwóch czarnych f2300 sedanów, z których jednym jeździ na codzień].
Oczywiście pozdrowię
  
 
No to czekam na Waszą ekspansje w sieci... chętnie pooglądałbym te cacka... na jakiejś galerii... na żywo oczywiście też ale to temat nie na ten miesiąc...
  
 
Adrian - jesteśmy pod wrażeniem
Spotkaliśmy się i Adriana by zobaczyć ten silniczek na pick-upie( na razie) i całą resztę skarbów. Potem wpadł jeszcze Piotr i pojechaliśmy na chwilę pogadać do kawiarni.
W każdym razie Adrian - w kazdej chwili mżesz na nas liczyć jesli chodzi o pomoc w róznych sprawach
Pozdrawiam
Pawweł