[Getz] Światła przeciwmgielne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Udało mi się znaleźć producenta halogenów FEL 236.03 Z (Skoda
Felicja II od 1998 r.) które powinny pasować w obrys wnęki zderzaka Getza.
http://www.wesem.com.pl/pol/ktlg/kfel.htm
Zamówiłem (koszt z wysyłką 90 zł) , jak zamontuje dam znać.

[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2008-03-13 17:38:54 ]
  
 
A nie wiesz czy mają może halogeny do Sonaty Y3 z 1997 roku?
  
 
Sorki, ale musisz zajrzyć na ich stronę, podają rysunki techniczne razem z wymiarami. Wydrukujesz, przymierzysz - będziesz wiedział...
  
 
Już do nich napisałem. Nie robią nic do mojej SOnaty niestety.
  
 
A sprawdzałeś czy pasują od Sonaty II ? W serwisie do Sonaty II sztuka kosztuje 220-250zł, a na giełdzie można kupić po 80-120zł.
pzdr
  
 
W sumie nie sprwadzalem, ale z giełdą może być ciężko bo nędzna jest w Szczecinie.
  
 
Przejżałem kilka zdjęć i w Sonacie II i III halogeny są bardzo podobne (na zdjęciach słabo widać) ale wydają się być takie same.
pzdr
  
 
W sobotę jadę założyć halogeny (na razie bez podpinania elektryki - to potem w serwisie), Wnęki będą wycięte całe - zobaczymy czy zostanie duża szczelina. Jak będzie gotowe, wkleję zdjęcie.
  
 
Jak tam halogeny ? Jeśli Tobie się udało to chętnie bym sobie też sprawił takowe.
  
 
Wygląda cąłkiem nieżle. Trzeba było wyciąć delikatnie zaslepkę. Można wymontować cały czarny element ze zderzaka. Wtedy cała operacja jest ułatwiona (jest na zatrzaskach). Trzeba tylko wygiąć o 180 stopni blaszki mocujące przy halogenie i będą pasować. Potem to już tylko kwestia podłączenia i regulacji. Mnie podepną pod wyłącznik w salonie dopiero przy montażu nadkoli z tyłu. Po prostu nie spieszę się z tym.
  
 
jak bedziesz miał mozliwośc zpaodaj jakieś foty ...i z innej beczki jak sie sprawuje GETz? właśnie kumpele sprawiła sobie to cudo i powiem ze jak na małe autko kosmicznie duzo miejsca w środku, montowałem jej radio zdiwilem sie kiedy seokazało ze nie daja fabrycznei anteny? powaznie no nie miściło mi sie to w głowie??? tez dokupowaliście antenę?
  
 
u mojego braciszka w getzie antenka była w standardie chyba tylko te wersje z silnikami 1.1 nie mają antenki. ale zato mam problem z radyjkiem montowane było w serisie /clarion/ i nie mieści sie razem z kieszenią jest poprostu tylko włożone
  
 
Witam!
Posiadam Getz 1.3, czarny 3 drzwiowy, wersja Active. Jestem zainteresowany instalacja halogenow. Mam pytanie odnosnie tych od skody Felicji - czy otwory montazowe, po wygieciu tych blach mocujacych o 180stopni pasuja - mam na mysli rozstaw otworow na sruby mocujace?
Czy instalacja elektryczna do halogenow istnieje w aucie, czy tez trzeba calos prowadzic od poczatku?

Pozdrawiam,
marek
  
 
i co z tymi fotami?????chętnie bym zobaczył jak to cudo wygląda, myślę że inni też sądząc po ilości odsłon , dlatego jeśli masz możliwość rzuć te obiecane wcześniej foty tych halogenów........może też sobie takie sprawie
  
 
Można kupić zamienniki oryginalnych halogenów w zderzak do Getza: Allegro.pl
Znalazłem je przypadkiem, nie znam szczegółów, nie dowiadywałem się, podaje jako ciekawostkę gdyby ktoś był zainteresowany
  
 
już zeszli z ceny... 42zł/sztuka allegro
Zastanawiam się czy sobie nie kupić...
  
 
Witam

Poszedłem na łatwiznę i przy okazji przeglądu gwarancyjnego poprosiłem o założenie halogenów przecimgielnych. Niestety to kosztowało około 1100 zł (światła, włącznik, instalacja, robocizna), ale po trzech godzinach było gotowe. Przydają się podróżach we mgle, albo gdy pobocze jest kiepskie. Nawiasem mówiąc auto lepiej wygląda.
Ciekawe, czy można ich używać jako dziennych np. latem, zamiast świateł mijania. Może ktoś wie, czy tak można legalnie?
Pozdrawiam
Getz26
  
 
Nie można jako dziennych, to zupełnie inne światła, mają inaczej skierowaną wiązkę światła, a w zasadzie trudno mówić o inaczej skierowanej wiązce bo w światłach do jazdy dziennej światło jest rozproszone

Ja myślałem o montażu tych światełek (zamienników) dopóki w zeszłym roku nie rozwaliłem na trasie przedniego zderzaka właśnie na wysokości halogenów. Stwierdziłem, że szkoda by mi było o wiele bardziej, gdybym miał halogenki