Problem z Omega 2.0 C20NE POMOCY!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy jest problem...
Mianowicie w Oplu Omega A Caravan z 1993 r z silnikiem 2.0 (C20NE) występują następujące objawy:
-auto zapala normalnie, jednak po chwili jazdy zostaje odcięty impuls na pompę paliwową i stop. Można sobie kręcić do woli i nic. Jednak po przekręceniu stacyjki w pozycję "0" i próbie ponownego odpalenia zapala. Oczywiście tylko na chwilkę i znowu to samo I tak w kółko. Oprócz stacyjki pomaga także np. odpięcie i ponowne podłączenie samego komputera lub czasami nawet samo mocne uderzenie w niego. Problem ten występował wcześniej sporadycznie (raz na kilka tygodni), później coraz częsciej, obecnie wogóle nie da się jechać Elektryk sprawdzał dzisiaj praktycznie całą instalację łącznie z kostkami i wszystko ok. Sprawdził jakoś łącze diagnostyczne komputera (chyba przy pomocy żarówki) i stwierdził, że to komputer. Sam już nie wiem co to może być, może Wy coś doradzicie? Jeżeli znajdę jakiś komputer to spróbuje zamienić na próbę, więc mam pytanie, czy silnik oznaczony C20NE ma 8 czy 16 "gwizdków", bo to chyba ma znaczenie? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-09-06 23:57:14, scig pisze:
więc mam pytanie, czy silnik oznaczony C20NE ma 8 czy 16 "gwizdków", bo to chyba ma znaczenie?



Masz na myśli zawory?
  
 
8
  
 
Najpierw poczytaj o ukladzie wtrysku. Potem posprawdzaj błędy.
Jest jeszcze przekaźnik pompy paliwa, który pośrednio jest odpowiedzialny za sterowanie pompą paliwa.
Pewnie masz gas , więc może ktoś grzebał przy pompie aby po próżnicy nie mieliła?
Acha na stronie LOB znajdzisz wiele ciekawych rzeczy przydatnych dla ciebie.


[ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2004-09-07 08:54:53 ]
  
 
Najpierw poczytaj o ukladzie wtrysku. Potem posprawdzaj błędy.
Jest jeszcze przekaźnik pompy paliwa, który pośrednio jest odpowiedzialny za sterowanie pompą paliwa.
Pewnie masz gas , więc może ktoś grzebał przy pompie aby po próżnicy nie mieliła?
  
 
stawiam na przekaznik pompy paliwa pod maska od strony kierowcy(mialem podobne objawy)cena cos ok 50zl.
  
 
A ja proponuję na wszelki wypadek sprawdzić przekaźnik który znajduje się koło komputera (po prawej stronie koło pasażera). U mnie to się stało na trasie, na szczęście sam znalazłem, to było to !!

Pozdr.
Gryzzly