[seicento] 1. odpalenie samochodu po roku postoju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam pasjonatow Fiata,
Ja co prawda z innego klubu ale mam pytanie dotyczace seicento.
Problem jest taki:
Seicento rok prod.2001 stan licznika na dzien dzisiejszy 790 km, praktycznie caly czas garazowany od mniej wiecej roku nie jezdzony.
Pytanie:
Czy uwazacie ze samochod taki powinien przejsc jakis specjalny przeglad, wymiane oleju itp??
Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
P.S. Dluzse porady prosze na priv.

to że jesteś z innego klubu nie znaczy że nie obowiązuje Cię regulamin tego forum - moderator

[ wiadomość edytowana przez: schwepes dnia 2004-09-17 23:51:15 ]
[ powód edycji: REGULAMIN pkt.2 ]
  
 
Po roku niejeżdzenia to musowo wymiana oleju do tego filterki, a przed tym małe pałowanie
  
 
Najmocniej przepraszam, nie zwrocilem uwagi.
Moja wina...
  
 
Nalezaloby odpalic auto, niech pochodzi ok 15 min na wolnych. Potem troche pogazowac...nie za wysoko. Po tych zabiegach mozna zrobic pare kilometrow dla rozruszania furki. Po tym wszystkim wymieniłbym oleje i pasek rozrzadu (na wszelki wypadek).
  
 
Cytat:
2004-09-18 02:24:43, N_I_T_R_O pisze:
Nalezaloby odpalic auto, niech pochodzi ok 15 min na wolnych. Potem troche pogazowac...nie za wysoko. Po tych zabiegach mozna zrobic pare kilometrow dla rozruszania furki. Po tym wszystkim wymieniłbym oleje i pasek rozrzadu (na wszelki wypadek).



Zrobilbym tak samo, szkoda saciagac glowice, proponuje jeszcze wymiane plynu chlodzacego, oleju w skrzyni to niebardzo wiem poco wymieniac./?
  
 
witam.....
jeśli wymieniałbyś już oleje i płyn chłodzący to warto było by sprawdzić jakość płynu hamulcowego (jeśli masz możliwość , jeśli nie - dla świętego spokoju wymienić) , a jeśli chodzi o grzanie autka to najlepiej żeby się włączył i wyłączył wentylator chłodnicy
No i jeszcze wiatry w kołach
  
 
dzieki wszystkiom za porady
na pewno wezme pod uwage wszystkie
pozdrawiam