XENONy w oprawkach HB1

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Juz sie dowiedzialem jakie zarowki do mnie pasuja, ale pojawil sie kolejny problem...niestety sa one u nas trudno dostepne...czy wiecie moze gdzie mozna kupis XENONy w oprawkach HB1...bardzo prosze o pomoc...jesli nie XENONy to chociaz zarowki o podwyzszonej jasnosci...z gory dzieki za info, jesli jakies macie...
  
 
Dla zainteresowanych...pogrzebalem i znalazlemm - zarowki najrozmaitsze posiada firma Magneti Marelli Aftermarket Poland, tel. (032)263 65 52 >>> Magnetti Marelli - niewielki artykulik na srodku strony . W tym rownierz zarowy typu XENON LIGHT, BLUE LIGHT, ALLWEATHER. W wawie zaopatruja sklep ELEX >>> Sklep ELEX . Mozna tam dostac rowniez zarowki tak nietypowe jak wlasnie HB1.


[ wiadomość edytowana przez: maxam dnia 2004-12-13 15:39:31 ]
  
 
dla mnie najlepsze są Philips BlueVision cośtam.. nie widziałęm lepiej świecących.. oprócz xenonów of cors
  
 
Cytat:
2004-12-14 17:37:00, doogas pisze:
dla mnie najlepsze są Philips BlueVision cośtam.. nie widziałęm lepiej świecących.. oprócz xenonów of cors


A ja pospierałbym się z doogas'em
Używam żarówek produkowanych w Niemczech OSRAM SILVERSTAR 64193SVS 60/55 W (+ 50% światła) cena ok. 53 zł za komplet - 2 szt.
Produkowane są również + 30% światła, jeśli komuś będzie za jasno
Może umówmy się doogas, że przy kolejnym przepaleniu żarówki ja zmienię na Twoje Philips BlueVision cośtam.. a Ty na moje OSRAM SILVERSTAR 64193SVS 60/55 W i wtedy, wydamy opinię, które lepsze. Będzie to chyba wiarygodny test
  
 
szczerze nie widziałęm jak osramy świecą.. ale słyszałem ze lubią sie przepalać.. stąd brak mojego zainteresowania nimi
  
 
Cytat:
2004-12-15 11:36:56, doogas pisze:
.. ale słyszałem ze lubią sie przepalać..



To prawda, używam ich juz kilka lat i faktycznie 2 - 3 razy w roku muszę wymieniać bo się przepalają i nie inaczej wygląda sprawa z zarówkami Philips, ich czas działania jest bardzo podobny, sprawdziłem to na własnej skórze.

  
 
przepalają się z prostego powodu, są tzw. żarówki przewoltowane
  
 
Potwierdzam szybsze przepalanie "mocnieszych" żarówek.
Średnio wychodzi mi 1 komplet na rok (piszę komplet, bo wymieniam zawsze parami), ale za to jaka jasność - coś za coś
  
 
Kochani,

wszystko pieknie, ale glownym problemem jest oprawka...w wypaku zarowek o ktorych piszecie dostepne sa tylko H4 lub H7...dla mnie problemem jest znalezienie zarowek HB1...niestety ani PH ani Os nie maja takich zarowek. Dzis dostalem info z centrali PH ze NAVRA posiada w swoim asortymencie zarowki 48628 RPB - HB1 12V 65/45W RangePower Blue (+30%) i mozna je dostac u nas w kraju...jak uda mi sie zalatwic to dam namiar, zeby nie bylo jak poprzednio, kiedy niestety wprowadzono mnie w blad...

pzdr

Max