Sonata 3.0 V6 i bezpieczniki w komorze silnika.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zainteresowała mnie skrzynka z bezpiecznikami znajdująca się w komorze silnika, jest ich trochę i są dość pokaźnych parametrów, kilku niestety nie mogę odgadnąć, może ktoś z Was mi pomoże. Na poniższym zdjęciu mam problem z odgadnięciem :
1. lewy pionowy rząd
2. górny poziomy rząd
3. prawy górny róg - 2 bezpieczniki
  
 
sprawdzałeś to na webtechu? może tam coś będzie
  
 
tak na 90% - górny poziomy od lewej

główny lampy, wentylator (chyba ten od ogrzewania), szyby elektryczne, ECU (chyba jasne), radiator (wentylator chłodnicy), zapłon


lewy pionowy rząd od góry moze dokładniej :

horn - sygnał dzwiekowy
H/LP LH - czyli - Left–hand headlight czyli lewe światło przednie
T/LP RH - czyli - Right –hand tail-light czyli prawe tylne światło
Air cond - wiadomo klima układ elektryczny klimy

zgodnie z powyższymi zasadami kolejny pionowy rząd powinien być jasny jak by co pisz.

No i w rogu B+ to Batery + natomiast ALT to najprawdopodobniej Alternator.


pozdrawiam,
  
 
Bardzo dziękuję za pomoc , nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, te bezpieczniki się dublują, w kabinie również jest skrzynka z bezpiecznikami i się powtarzają .
  
 
A nie jest tak przypadkiem, że jedna skrzynka to bezpieczniki, a druga przekaźniki?
Otwierałeś już obie?
  
 
Bolls to nie tak, te bezpieczniki pod maska sa inne od tych w kabinie jak sam juz pewnie zauwazyles.Te pod maska to bezpieczniki o innej charakterystyce, tzw.wiekszej mocy czyli przepqala sie dopiero po dluzszym przeciazeniu, najpierw powinny zadzialac bezpieczniki w kabinie, jesli przypadkiem ktos by je zawatowal albo wlozyl wieksze producent zabezpiecza sie w taki wlasnie sposob montujac zdublowane zabezpieczenie.(To jest tak jak z bezpiecznikami od wzmacniacza niby prad nie taki duzy , a jednak bezpieczniki sie roznia od normalnych, poprostu sa na inne moce, inna charakterystyka zadzialania)
  
 
Pasja:
Sprawdzięłm dokładnie, to są bezpieczniki , w wolnej chwili porównam wartości bezpieczników w kabinie i w komorze silnika.
  
 
Cytat:
2004-12-16 07:40:52, Bolls_no1 pisze:
Pasja: Sprawdzięłm dokładnie, to są bezpieczniki ...


...tak tylko trochę poprowokowałem