Czy odległość tweeterów od wooferów ma znaczenie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kupiłem sobie ostatnio zestaw na przód tj komplet woofer + wysoki ton na zwrotnicy kombinuje jak to wszystko porozmieszczać woofery idą w fabryczne miejsca tylko teraz gdzie zamontować wysokotonówki.
może w drzwiach tuż obok dźwigienek lusterek czy lepiej gdzieś w okolicy słupków??? a tak ogólnie to czy odległość pomiędzy odseparowanymi głośnikami ma jakieś znaczenie?
  
 
Woofer kojarzy mi się raczej z jakimś konkretnym głosnikiem niskotonowy w obliczonej skrzyni w bagażniku niż z głosnikami w miejscach fabrycznych. Co do tweeterów to daj je tak, aby były skierowane w strone słuchacza. Tak jak pisałeś najlepiej było by je wstawić w słupki, na wysokości uszu...
  
 
Cytat:
2006-12-07 20:05:08, piterol pisze:
kupiłem sobie ostatnio zestaw na przód tj komplet woofer + wysoki ton na zwrotnicy kombinuje jak to wszystko porozmieszczać woofery idą w fabryczne miejsca tylko teraz gdzie zamontować wysokotonówki. może w drzwiach tuż obok dźwigienek lusterek czy lepiej gdzieś w okolicy słupków??? a tak ogólnie to czy odległość pomiędzy odseparowanymi głośnikami ma jakieś znaczenie?



Najlepsze miejsce na tweetery to trójkącik od lusterek, albo w słupkach ważne żeby były skierowane na słuchacza a nie szybę . Mario Ci dobrze mówi. Nic lepszego raczej się nie wymyśli.
  
 
Kieruj się w myśl zasady, iż tweeter powoduje złudzenie dochdzenia muzyki od frontu słuchacza- czyli przeważnie muszą się znajdować przed słuchaczem. W sytuacji kierowcy najlepsze miejsce na tweeter znajduje się na podszybiu lub na słupkach.

[ wiadomość edytowana przez: siekier82 dnia 2006-12-07 23:48:52 ]
  
 
Ja mam zamontowane w słupkach na wysokości uszu i jest to chyba najlepsze miejsce, ja przynajmniej jestem bardzo zadowolony.
  
 
nie do końca jest tak, jak piszecie.. kolega napisał "woofer", ale jak już zauważyliście, może to być mid-bas.. jeśli tak jest, gwizdki mogą być faktycznymi głośnikami kopułkowymi, które grają mid-high, ale mogą być - jak u mnie - tylko wysokimi i wtedy dobiega z nich właściwie tylko syk.. sprawdziłem u siebie kilka położeń - pomijając brak miejsca w słupkach, nie odczuwałem jakiejś wielkiej różnicy między umieszczeniem syczków na kokpicie, a pod dziurami seryjnymi w drzwiach.. ostatecznie zamontowałem gwizdki w tapicerce drzwi przednich, tuż przy styku boczków z kokpitem (takie charakterystyczne przypłaszczenie na drzwiach).. wygląda ekstra, gra ekstra, a montaż nie sprawił jakiegoś wielkiego problemu..
  
 
Cytat:
2006-12-12 20:42:54, xclone pisze:
nie do końca jest tak, jak piszecie.. kolega napisał "woofer", ale jak już zauważyliście, może to być mid-bas.. jeśli tak jest, gwizdki mogą być faktycznymi głośnikami kopułkowymi, które grają mid-high, ale mogą być - jak u mnie - tylko wysokimi i wtedy dobiega z nich właściwie tylko syk.. sprawdziłem u siebie kilka położeń - pomijając brak miejsca w słupkach, nie odczuwałem jakiejś wielkiej różnicy między umieszczeniem syczków na kokpicie, a pod dziurami seryjnymi w drzwiach.. ostatecznie zamontowałem gwizdki w tapicerce drzwi przednich, tuż przy styku boczków z kokpitem (takie charakterystyczne przypłaszczenie na drzwiach).. wygląda ekstra, gra ekstra, a montaż nie sprawił jakiegoś wielkiego problemu..



mozesz zamieścic jakies zdjecie jak to wyglada? tez zastanawiam sie gdzie zamontowac sykacze
  
 
Cytat:
2006-12-12 21:26:38, naiLo pisze:
mozesz zamieścic jakies zdjecie jak to wyglada? tez zastanawiam sie gdzie zamontowac sykacze



tak, w uikend bede robil pelna fotorelacje - chwile cierpliwosci prosze
  
 
LINK