Temat sezonu: idzie zima czyli jakie gumy ? dyskusja - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-09-29 20:13:35, madzia_83 pisze:
A więc tak: temat opon zimowych jest wałkowany co roku... jak zobaczyłam ten to pomyślałam "aaaaaa znowu". Ale OK. Zrobimy jeden wątek sezonowy i go podwiesimy.



Dokładnie o tym samym pomyślałem
  
 
jakie gumy na zimę do avensis D4D 2004,PROSZE POMÓŻCIE BO NIE MOGĘ SIĘ ZDECYDOWAC,MOZE MACIE JAKIEŚ OPINIE NA TEMAT GUM ZIMOWYCH,BĘDĄC NA GIEŁDZIE OSTATNIO USŁYSZAŁEM JAK GOŚCIU ŻALIŁ SIE NA PIRELI I ZGŁUPIAŁEM
  
 
aaaaa uduszę! Kolego proszę zerknąć TUTAJ - jutro połączę oba wątki w jeden.
  
 
podwieszenie tematu zdało egzamin
  
 
witam jeśli chodzi o oponki to jest odwieczny dylemat jakie. decyzję musisz uzależnić od trego jak dużo i gdzie jeździsz. JA np jeźdze dużo po czystym sniegu bardzo często po drodze na której zalega bardzo długo śnieg i wybrałem opony bardzo agresywne z dużą kostką.

na śniegu są super ale jeśli chodzi o asfalt to katastrofa bo strasznie szumią. Ja mam założone dunlop model nie pamiętam.

Ja miałem do czynienia z kilkoma rodzjami opon na zimę bo w firmie to jest na mojej głowie więc już melduje :
1 na asfalt fajnie jeździła sawa dobra przyczepność ale jeden sezon 40tys i po oponie
2 dębica frigo to fiaciku powiem że tez nie najgozej ale jazda tylko po mieście małe ślady zuzycia
3 fulda bierznik troche jak przy traktorze ale o dziwo bardzo cicha opona na asfalcie i z snegiem też sobie dobrze radziła
Tyle z mojej strony. Decyzja i tak należy do Ciebie
  
 
Cytat:
2008-10-14 21:16:59, Talus pisze:
podwieszenie tematu zdało egzamin


Nawet gdyby ten temat był napisany wielkimi, czerwonymi literami niektórzy i tak by nie zauważyli To Ty się czepiałeś, że wątki są powielane wiec chodziło też o połączenie wątków. Koniec OT.
  
 
ja się wszystkiego czepiam
...to proponuje przenieść ten temat luzem bez kategorii.
będzie lepiej zauważalny i w sumie na lepszym miejscu.
  
 
Z opon zimowych to w Toyocie mam Klebery tak jak w zeszłym roku te same a do Lexa załozyłem Nokiany WR.

W Sprinterze mam Michelin Agillis 81 i są to jedne z lepszych opon , do Boxera znów dziś załozyłem Nokiany WR C VAN , zobaczymy jak one bedą sie spisywać .
  
 
ja niezmiennie Semperity, Sport Grip 2 czy jakoś tak
  
 
Ja kupilem nie dawno jak zawsze debice Frigo Directional 14` ale cos z nimi nie tak, gorzej ciagna niz starsze egzemplarze !!!
Mam diesla ciezszy silnik buda praktycznie ta sama a nie wyjezdzam pod taka gore co dawniej wyjezdzalem ciezko bo ciezko ale wyjezdzalem ....

Zreszta juz po zimie popadalo 2 dni juz cieplo wszystko sie stopilo, idzie wiosna
  
 
[quote]
2008-11-24 21:20:15, pankuba pisze:
ja niezmiennie Semperity, Sport Grip 2 czy jakoś tak
[/quoteTeż latam na semperitach ale osobiście nie polecam wcześniej na michelinkach było super drugi samochód na continentalach contiwinter rewelka]
  
 
No i po kilku tysiącach kilometrów na opnach Nokian WR C VAN musze przyznac ze opny sie całkiem niezle spisują . Troche glośne ale rekompensuje to dobre zachowanie sie na sniegu . Miałem okazje je przetestowac w Norwegii i Alpach Francuskich a wiec spisały sie całkiem niezle . Porównywalnie do Michelin Agillis 81 które wykle zawsze w busach zakładałem .

Takze jesli ktos by chciał takie załozyc do troche wiekszej Toyoty , typu Hiace to polecam Nokiany WR C VAN . Ja mam w rozmiarze 195/70/15C , narazie dwie załozyłem na przód ale teraz mam zamiar dwie jeszcze na tył. Z tymze wezme chyba troche szersze w rozmiarze 205/65/15C i te pójdą na przód a te węzsze na tył .




[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2008-12-25 15:19:17 ]