Chce kupic Yariske... pomocy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci na forum.
Znow wrocily marzenia do posiadania Yariski, a to tez miedzy innymi dlatego ze znajoma ma Yariske i przymierza sie do sprzedazy.
Chce zebyscie mi powiedzieli na co przede wszystkim zwrocic uwage przy kupnie takiego japonczyka ... Powiem tyle na temat samochodu:
2001r., przebieg ~45tys. silnik 1.0benzyna, wyposazenie mysle ze Terra plus albo Luna (ABS, skorzana kierownica, elektryczne szyby, 2xpp, gril chromowany)wszystko w kolorze nadwozia,3drzwi)to chyba tyle ... eksploatacja autka przebiegala najczesciej w miescie, dojazd do pracy przede wszystkim i bardzo ostrozna i powolna jazda, co jakis czas byla uzytkowana przez dzieciaki znajomej ... troszke wtedy byla ostrzejsza jazda, osobicie bylem yariską w trasie az w stolicy, ok450km.
Moje wrazenia to narazie super. Nie wiem jak ocenic silnik, dosyc maly przebieg, wydaje mi sie ze stan idealny, ale prosze was o podpowiedzi co sprawdzic, na co zwrocic uwage przede wszystkim ... Moze pojechac gdzies na serwis .. ??
Ogolnie powiedzcie co myslicie o takim autku, jest to 4 latek a ja go chce na raty wiec jeszcze musze nim ze 4 latka pojezdzic...
Poza tym mysle o zalozeniu gazu ... tez prosze o porady ... jaki systemik i jak sie na gazie autko zachowuje, ogolnie ile wam pali itp.
Sorki za taki dlugi list alez sie rozpisalem ...
Pozdrawiam
Michał

[ wiadomość edytowana przez: hektor dnia 2005-03-15 21:55:31 ]
  
 
gaz do yarisa 1.0?
po co?!
pzdr!
  
 
Wedlug mnie gazu do Yarisa sie zakladac nie oplaca bo i tak bardzo malo pali, no chyba, ze bedziesz strasznie duzo jezdzil. Poczytaj watki o gazie, moze tam cos bylo wspominane o Yarku 1.0 z gazem. Pozdro
  
 
Tu jest wspomiane o gazie (1.0) Gaz

Tu tez

to tylko przyklady
  
 
Cytat:
Krotki opis autka. 2001r; przebieg ~45tys;1.0benzyna;



przebieg niski ale w normie

Cytat:
wyposaz. Terra Plus albo Luna(ABS, skorzana kierownica, elektryczne szyby, 2xpp, gril chromowany)wszystko w kolorze nadwozia,3drzwi);


w 2001 nie było jeszcze terry plus to jest na pewno LUNA

Cytat:
Powiedzcie na co przede wszystkim zwrocic uwage przy kupnie takiego cacka ...


wpisy w książce gwarancyjnej, obtarcia lakieru i gdzie w razie ewentualnych stłuczek był naprawiany, czy silnik jest suchy, czy auto nie skrzypi gdy je bujasz - przy tym przebiegu po mieście prawdopodobnie będą do wymiany poduszki stablizatora - nie są drogie, jak jest ze zużyciem oleju, trochę trzeszczące plastiki z tyłu to będzie niestety norma, zwóć uwagę na radio czy nie ma problemów z wł/wył w czasie jazdy tego nie produkowała toyota Wink

zobacz na jakich kołach jest auto - w POlsce terry i luny były sprzedawane na 14" 176x65r14

bardzo ważne! ślady korozji tylna klapa i okolice - pod koniec 2001 była seria rdzewiejących yarisów - takie omijaj z daleka

najlepiej pojedź do dobrego aso na przegląd w warszawie ASO Wiśniewski

Cytat:
Czy czesci do Yariski są odstraszająco drogie..



jeżeli przyzwyczaiłeś się do tanich części fiata to zdecydowanie tak:
- tarcze 400pln sztuka
- wahacz 1100pln
- reflektor 600pln
- fabryczne radio 5000pln

ceny materiałów eksploatacyjnych nie odbiegają od normy warto jednak zalewać auto lepszym olejem, duży plus, że nie ma w nim rozrządu na pasek tylko jest łańcuch


Cytat:
co sie psuje, chyba ze Yariski są nie do zdarcia ...



w sumie psuły się w czasie gwarancji drobiazgi - po gwarancji zaliczam tylko przeglądy - więcej znajdziesz tutaj:
http://yaris.org

Cytat:
Mialem mozliwosc jezdzic tym yarisem i jak dla mnie BOMBA. Autko ma 4 latka ja chce je kupic na raty ... wiec jeszcze spokojnie nim 3 latka pojezdzic , mam nadzieje bezawaryjnie ??!!


ja mam to auto 4 lata planuję jeszcze pojeździć 4-5 i nie zamienię go na żadne inne

Cytat:
Poza tym mysle o zalozeniu gazu ... tez prosze o porady ... jaki systemik i jak sie na gazie autko zachowuje, ogolnie ile wam pali itp. Ja slyszalem o jakims Seqent 24 - sekwencyjny wtrysk gazu .. za okolo 3500zł ??


widziałem kilka firmowych yarisów na gaz - prywatnie nikt się w to nie bawi - silnik jest bardzo zaawansowany technologicznie i naprawdę mało pali - przy spokojnej jeździe po mieście można zejśc poniżej 6l/100km a na trasie 90-100km/h będzie palił ok. 4-4.5l/100km
  
 
Cytat:
najlepiej pojedź do dobrego aso na przegląd w warszawie ASO Wiśniewski



Odradzam!!!!

Polecam CCC Wolska
lub
Toyota Włochy

Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-03-23 19:11:32, Kafi pisze:
Odradzam!!!! Polecam CCC Wolska lub Toyota Włochy

ciekawe dlaczego? serwisuje w W & J od 2 lat 2 auta i jestem nadzwyczajnie zadowolony z tego co wiem jeździ tam większa część warszawskiego TKP i PMS

ja zakończyłem definitywnie swoją męczarnie z CCC gdy przestali zauważać zgłaszane usterki (dobrzy byli do połowy 2002 a potem gdy był boom na toyoty to dramatycznie obniżyli poziom) a Włochy miały 2 wpadki: za polerowanie drzwi zażyczyli sobie 200pln (5 min. pracy) a potem na akcji serwisowej gdy obligatoryjnie wymienianio wszystkie przewody hamulcowe powiedzieli, że sprawdzą a potem podejmą decyzję odnośnie wymiany
  
 
Dzieki wszystkim w szczegolnosci Tobie Bigman ...
Bede bral pod uwage o tym co mowisz ... jelsi oczywiscie dojdzie do transakcji ...
Mam kilka kolejnych pytan, watpliwosci ...
Przede wszystkim, choc to juz bylo na forum o LPG ... wiem ze Yariski malo palą ale z polączeniem z sekwencyjnym wtryskiem gazy to bedzie dopiero prawie darmowo ... mysle ze jesli srednio benzyny 6l to max gazu 7l !! Instalacja 3500zł wroci sie po okolo 2 latach, pozniej juz zysk ... ALE !! No wlasnie, roznie ludzie mowią o gazie w Yariskach wiec nie wiem czy ten silnik jakis nie dostosowany do gazu ?? Rozmawialem z "dobrym" gazownikiem i powiedzial ze juz montowal w Yariskach i nie ma problemu ...
Poza tym , wiem ze ten yarisek o ktorego sie rozchodzi hehe, ma kilka rysek na lakierze i jakies wgniecenie ... ale jesli chodzi o reszte to podejrzewam ze OK ... byl serwisowany ... teraz bedzie na kolejnym przegladzie ...
Powiedzcie prosze ile taki autko moze kosztowac .. zebym jak juz to kupil je w miare okazyjnie .. wiem wiem jest allegro, są auto gieldy ale moze ktos z Was sie dobrze orientuje i podpowie ceny za taką Yariske ...
Pozdrawiam
Michał
Aha pochodze z wielkopolski wiec nie ma mowy o serwisie w Wawie ...
  
 
Cytat:
2005-03-23 22:19:31, hektor pisze:
Dzieki wszystkim w szczegolnosci Tobie Bigman ...

to wszystko dla yarisa

Cytat:
No wlasnie, roznie ludzie mowią o gazie w Yariskach wiec nie wiem czy ten silnik jakis nie dostosowany do gazu ?? Rozmawialem z "dobrym" gazownikiem i powiedzial ze juz montowal w Yariskach i nie ma problemu ...

być może to kwestia kwalifikacji o doświadczenia gazownika - kolega z sekwencyjnym wtryskiem w albiei 1.2 16v bujał się 3 miesiące zanim mu wszystko poprawnie ustawili był już bliski rozpaczy ...
a teraz auto lepiej ciągnie na gazie niż na benzynie


Cytat:
Poza tym , wiem ze ten yarisek o ktorego sie rozchodzi hehe, ma kilka rysek na lakierze i jakies wgniecenie ... ale jesli chodzi o reszte to podejrzewam ze OK ...

ryski to plaga bo yarisy mają starsznie miękki lakier - szczególnie podatny na obijanie gdy ktoś uderzy w niego otwartymi drzwiami - jeżeli nie ma rdzy i głębokich ubytków lakieru to nie ma się czym martwić


Cytat:
Powiedzcie prosze ile taki autko moze kosztowac .. zebym jak juz to kupil je w miare okazyjnie .. wiem wiem jest allegro, są auto gieldy ale moze ktos z Was sie dobrze orientuje i podpowie ceny za taką Yariske ...

kiedyś ceny były chore bo nikt nie chciał yarisów sprzedawać - w komisie u dealera chcieli mi dać 3k PLN więcej niż jest wycena w polisie - w zeszłym roku było to 29k PLN za 3 letnie auto w specyfikacji terra - teraz sytuacja na rynku używanych się zmieniła - ale wydaje mi się, że uczciwa cena za LUNĘ to 26-28k PLN - nikt ze znajomych nie sprzedawał jeszcze yarisa więc mogę się mylić


Cytat:
Aha pochodze z wielkopolski wiec nie ma mowy o serwisie w Wawie ...

przepraszam za moją ignorację - spieszyłem się wtedy odpisując na posta i nie zwróciłęm uwagi na opis pod avatarem ale wycieczka do ASO na badanie najlepiej innego niż był na codzień serwisowany jest jak najbardziej wskazana - sprawdź czy jest ważna gwarancja na blachy (12 lat)
  
 
Wiśniewskich nie polecam bo:
-Klienci narzekają na wszystko co jest związane z tym serwisem,
-Ja osobiście pojechałem tam raz ze swoją Toyką i tak: wchodzę do serwisu i koleś mi mówi że nie wezmą się za moje auto bo nie mają historii tego samochodu i się bija wpuszczać w robotę ŚMIECH!!
-Ceny części ok. 10% wyższe niż na włochach!

W C.C.C. Pryjemna obsługa i do tego trafili bezbłędnie na usterkę po kilku wizytach w innych ASO w Warszawie

Za to Toyota Włochchy ma najtaniej części i najszybciej sprowadza oczywiście nie wszystkie a co do usług wielu znajomych jeździ tam i są zadowoleni.

Ja nie jeżdżę do ASO bo to ździercy !!!! naprawiam Cari sam!

Pozdro.
  
 
cześć Hektor, a może zainteresuje cię 1.3 z 2002? jak coś to daj znać na priva
  
 
Cytat:
2005-03-24 18:14:19, Kafi pisze:
Wiśniewskich nie polecam bo: -Klienci narzekają na wszystko co jest związane z tym serwisem,

to jest tak ogólne sformułowaniu, że nawet nie mam tu czego komentować - wygląda na to, że ASO o których piszesz odwiedzałeś dosyć dawno ale nic to

każda sroka swój ogon chwali - najważniejsze abyśmy byli zadowolenio ze świadczonych usług niezależnie od tego gdzie jeździmy

EOT
  
 
Tak jest!!!

Pozdro.