PROSZĘ O OPINIĘ NA TEMAT CARINY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie. Planuję kupić Toyotę Carinę E 1.6 kat. rocznik 1996., chciałbym poznać opinię fachowców na temat tego bollidu. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są mankamenty tego auta, czy dużo pali, jakie są ceny części zamiennych, które części najczęściej się psują w ogóle czy jest drogi w eksploatacji.
Auto jest w b. dobrym stanie technicznym ABS, centralny zamek, elektryczne lusterka, elektryczne szyby (przód i tył), immobilizer, lakier metalik, stan bardzo dobry, kupiony w Polsce, radiomagnetofon, bezwypadkowy, wspomaganie kierownicy, katalizator - cena auta 18.900 - drogo???
Proszę o opinie - pozdrawiam

Jacek z Zielonej Góry

[ wiadomość edytowana przez: Jack34 dnia 2005-01-17 19:13:38 ]
  
 
mam podobny bolid (1994) . U mnie najczęściej "leci" zawieszenie, ale przyznaję, że go nie oszczędzam. Zamienniki są dość tanie, oryginały wprost przeciwnie.
Co do zakupu - zdecyduj sam. To twoje pieniądze
  
 
Glowna rzecza ,na ktora musisz zwrocic uwage przy kupnie tego auta to spalanie oleju , silnik 4afe (1.6) montowany w Carinie E ma w wielu przypadkach apetyt na olej. Dobrze by bylo jakbys podal jeszcze przebieg . A pozatym to bardzo fajny samochod ,nieduzo pali ,jest calkiem dynamiczny ,bardzo pojemny ,czesci nie sa zbyt tanie ,ale Toyoty czesto sie nie psuja ,wiec jak z olejem jest wporzadku to polecam. Pozdro
  
 
tak jak pisał CzapCzap czyli to czy nie bierze oleju!! Poza tym to jakieś burchle rdzy (u mnie rocznik 94 i niestety się pojawia) no i czy niebyła jakos bita co ma teraz jakiś skutek(chociaż piszesz że jest bezwypadkowa). Pali dosyć mało około 7 litrów (ja osobiście od razu zakładałbym gaz którego pali w zalezności jak wyregulujesz. mi pali 9-10 litrów). Z zawieszenia to u mnie najczęściej padaja drązki stabilizacyjne (około 50 zł za sztuke zamiennika) ale to jak jeździsz po bardzo dziurawych drogach A pozarym to fajne rodzinne auto, przestrzenne, całkiem dynamiczne (chociaz silnik 1.6 jest spoko ale jak lubisz szyko i bardziej dynamicznie pojeździć to zastanów się nad jakimś 2.0 ) Poczytaj jeszce tutaj i tutaj

poszukaj jeszce w archiwum bo jest tego troszke

Pozdrawiam i zyczę udanego zakupu


[ wiadomość edytowana przez: rsuhy dnia 2005-01-17 23:17:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: rsuhy dnia 2005-01-17 23:20:27 ]